default-logo
Seyahat Tarihi: AÇIK TARİHLİ TURLAR

F951D446-53F6-454F-902F-0605655ECE2B

Tanzanya – Zanzibar

Lüks Afrika Safari Turu

Klimanjero-Arusha-Ngorongoro-Serengeti-Manyara-Zanzibar-Bangomoyo-Massai Köyü-Dar Es Selam

 

Giriş: Dünyada Safari denilince akla Afrika, afrikada en doğal parkların bulunduğu ülke denince Tanzanya, Tanzanya denincede elbet; Serengeti, Ngorongoro, Manyara ve ismini bölgeye veren Klimanjero dağı gelir. Safari parkları şehir merkezlerine uzak olduğu için şehirlerde konaklayıp bu mesafeyi her gün gitmek bir çok yönden dez avantajlıdır ayrıca bölgedeki konaklama tesisleri standartların altındadır sadece Lodge denilen doğal alanlardaki lüks tesisleri hariç tutabiliriz. Sadece bu tesislerde konaklama size gerçek safariyi yaşatacak ; konfor, doğa, güvenlik, yiyecek ve gereksinim duyduğunuz tüm imkanları size sunabilecektir. Üç bey prensipleri sebepli tüm programlarımızda dikkat edilen kalite prensibimizden burdada vazgeçilmemiş ve bölgenin en iyi tesileriyle bir program düzenlenmiştir. Sırf ekonomik olması adına teknik olanaksızlar içinde bir tur düşünülmemiştir. Mesafe ve teknik imkanların bölgede tesisi maliyeti açısından yüksek gibi gözüken paket, içerik olarak benzerleriyle kıyaslandığında hem dolu hem konforlu olduğu müşahide edilebilecektir.

            Tanzanya ismi, 1964 yılında birleşerek Tanzanya’yı oluşturan Tanganika ve Zengibar ülkelerinin ilk hecelerinden esinlenerek verilmiştir. Bu ülkeye bağlı müthiş hint okyanusu adası Zanzibarda gelindiğinde görülmesi gereken bir lokasyon olarak sizler için oluşturulan programda yer verilerek ortaya çıkan benzersiz içerikle sizlere sunulmuştur.

1.) Gün : İstanbul – Klimanjaro – Arusha

 Havalimanında karşıla sonrası uzun yolculuğun yorgunluğunu atmak üzere otelimize transfer oluyoruz.

(Konaklanacak tesis Meru house booking puanı 9,3 Fevkalade http://www.mountmeruhotel.com/) 

2.) Gün : Arusha – Ngorongoro

Kahvaltı sonrası dünyaca meşhur Ngorongoro kraterine doğru 4×4 Land Cruiser bölgenin en iyi araçlarıyla yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde olan bu özel alan tarihi geçmişi Olduvai Gorge’deki fosillere dayanarak bölgede bazı maymun türlerinin yaklaşık 3 milyon senedir yaşadığı söylenebilir. 1892’de Oscar Bauman’ın Ngorongoro Kraterini ziyaretine kadar buraya hiçbir Avrupalı gelmemiştir. İki Alman kardeş (Adolph and Friedrich Siedentopf) Alman Doğu Afrikası‘ndan kiraladıkları arazide I. Dünya Savaşı çıkana kadar tarım yapmışlardır. 1928 yılında, avcılık Ngorongoro Koruma Alanında yasaklanmıştır. Koruma alanı günümüzde çok amaçlı ve benzersizdir çünkü Tanzanya‘daki insan yerleşimine izin verirken yaban hayatını koruyan tek koruma alanıdır. Bu kraterde Tanzanyanın son kalan Siyah gergedanlarda dahil toplamda 20.000. üzerinde yaban hayvanı görebilirsiniz.Ngorongoro,  Hz.Nuh (AS)’ın gemisi efsanelerine konu olan dünya üzerindeki bir iki noktadan birisidir aynı zamanda. Öğlen yemeğimizi piknik şeklinde safari alanında alıyoruz. Ngorongoro daki muhteşem safarimizin sonunda Lodge adı verilen konaklayacağımız özel tesise geçiyoruz akşam yemeği ve istirahat.

(Konaklanacak tesis  Ngorongoro Serena Safari Lodge http://www.serenahotels.com/serenangorongoro/default-en.html )

3.) Gün : Ngorongoro-Serengeti

Lodgemizdeki sabah kahvaltısının ardından bölgenin arkeolojik tarihini ortaya koyan Olduvai Gorge müzesine giderek geçmişe bir yolculuk yapıyoruz burden Dünnyanın en ünlü Safari Milli parkı olarak geçen Serengeti’ye hareket ediyoruz. Yolda 4×4 araçlarımızla her anı farklı unutulmaz bir macera olan bu seyahtimizde ogle yemeklerimizi lunch box şeklinde alıyoruz. Akşam yemeği ve istirahat için bu sefer Serengeti Serena Lodge ye geçiyoruz  

(Konaklanacak tesis  Serengeti Serena Safari Lodge http://www.serenahotels.com/serenaserengeti/default-en.html )

4.) Gün : Serengeti-Manyara

Artık sadece insanların televizyonlarda izleyebildiği Serengetidesiniz. Kahvaltı sonrası yarım gün sürecek safari sürüşümüzle Serengetinin tüm muhteşemliğini yaşıyoruz  , Dünya da görülmesi gereken ilk 20 yer arasında bu özel mekanda big 5(Büyük beşli) diye tabir edilen(Aslan, fil, leopar, gergedan ve bufalo) yani büyük beşlinin bir arada görülebileceği nadir yerlerden birisi serengetidir. Öğle yemeği ardından rotamız Manyara gölü ve Milli parkı; akşam yemeği ve geceleme Lake Manyara Serena Lodge  

(Konaklanacak tesis  Lake Manyara Serena Safari Lodge http://www.serenahotels.com/serenalakemanyara/default-en.html )

5.) Gün : Manyara-Arusha

Kahvaltı ve daha sonrası Manyara milli parkını keşfe yapacağımız safariyle devam ediyoruz. Pembe flamingoları ve 400 den fazla kuş çeşidini barındıran, büyük memelileri izlemek için en uygun yerlerden ve Ernest Hemingway in Afrika da gördüklerimin en güzeli diye övgüyle bahsettiği paslı altın renginde , manzara anlamında da tam bir mücevher edasıyla görülmesi gereken yerlerin başında yer alan bu milli parktaki Safarinin sonunda Arushaya ulaşıyoruz ve istirahat için otelimize geçiyoruz.

(Konaklanacak tesis Meru house booking puanı 9,3 Fevkalade http://www.mountmeruhotel.com/)

6.) Gün : Arusha-Zanzibar

Arushadan Klimanjero dağını görerek havalimanına geçiyoruz iç hat uçuşumuzla eşsiz denizi tropical meyveleri ve harika doğasıyla yeryüzü cenneti Zanzibar adasına gidiyoruz. Zanzibara ulaştıktan sonra şehir turmuzla programımız devam ediyor; Stone Town (Taş kasaba) , eski köle pazarı, Anglikan Katedrali, Zanzibar tarih müzesi , harikalar evi, eski kale, Dr. Livingstone Evi, Zanzibar merkez pazarı, dar ve tarihi sokaklardan geçerek Zanzibarı daha yakından tanıma fırsatımız olacak. Deniz sahilinde tüm olanakları hizmetiniz sunacak Seacliff Spa and Resort otelimize geçerek akşam yemeğini alıp istirahat ediyoruz.

(Konaklanacak tesis Seacliff Spa and Resort puanı 8,8 Fevkalade http://www.seacliffzanzibar.com/ )

7.) Gün : Zanzibar-

Sabah kahvaltısı ardından Dünyanın sayılı doğa harikaları arasında gösterilen Zanzibar adasındaki ikinci günümüzde; dileyenler deniz kıyı tesisimizde istirahat edip beyaz kumlarla turkuvaz denizen keyfini çıkarırken isteyenler de ekstra olarak; Prison Adasına gidip 150kg lık dev kaplumbağaları görebilir veya Pemba adasındaki yunus turuna katılabilirler. Ada üzerinde ise ayrıca doğa örtüsünü daha yakından görmek isteyenler için baharat turunu tavsiye edebiliriz.  Zanzibar eski dönemlerden beri Baharat Adası olarak bilinmektedir. Başta karanfil, vanilya, kakule olmak üzere pek çok baharat dünyanın her yerine gönderilmektedir. Mutfağınızda kullandığınız ama ağacını hiç görmediğiniz onlarca baharat başta olmak üzere bir çok tropikal bitki ve meyve çeşidini de bu turla görme imkanına sahip olabileceksiniz. Okyanusun üzerine batan güneşle Zanzibarda akşam yemeğini alıp otelimizde istirahat ediyoruz.

(Konaklanacak tesis Seacliff Spa and Resort puanı 8,8 Fevkalade http://www.seacliffzanzibar.com/ )

8.) Gün : Zanzibar-Dar Es Selam-Bagamoyo

Zanzibar adasındaki sabah kahvaltısı ardından Tanzanyanın başkenti Darüsselam’a kısa bir uçuş ile varıyoruz. Dar Es Selamda panaromik şehir turu ardından müslümanların ilk izlerini taşıyan Bagamoyo geçiyoruz, buradaki turumuzda; Tur Kaole , Bagamoyo kasabası, cami, türbe, kuyular ve mezar kalıntıları yanı sıra eski sömürge binaları gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Dar Es Selama dönerken yoldaki Timsah çiftliğine uğrayarak devasa timsahları çok daha yakından görmek ve fotoğraf çekme fırsatını yakalıyoruz. Bölgenin yerli kabileleri Massailerin yaşadığı orjinal bir köyü ziyaret ederek burdaki doğal hayatı ilgiyle müşahede ediyoruz.Uzun günün ardından akşam yemeği ve dinlenme için Dar es selamdaki otelimize geçiyoruz.

 (Konaklanacak tesis Seacliff Dar Es Selam 5 yıldız  puanı 8,3 Fevkalade http://www.hotelseacliff.com/ )

9.) Gün : Dar Es Selam-İstanbul

THY sefer sayılı uçuşu ile yurda dönmek üzere havalanına transfer oluyoruz.

NOT
Bu tur açık satışta olup grup adet yeter sayısı olduğunda gerçekleştirilecektir.

1021 Toplam Ziyaret 1 Bugün Ziyaret
Translate »