default-logo

Özbekistan Devlet Hava Yolları ve Özel izin ile direk uçuşlu

2020 yılı Ziyaret(İnanç) Semerkand & Buhara Turu

4 gece 4 gün Lansman Programı

25 Mart, 01-08-15 Nisan, 27 Mayıs, 03-10-17-24 Haziran,

02-09-16-23-30 Eylül, 07-14-22-28 Ekim 2020

1.GÜN: Çarşamba * İstanbul > Semerkand

İstanbul havalimanında saat 18: 00’de grubumuzla buluşuyoruz. Pasaport ve bagaj işlemleri ardından Özbekistan devlet havayolları’nın HY 276 sefer sayısı ile saat 20: 50’de direk uçuşla Semerkan’ta hareket ediyoruz.Uçakta akşam yemek ikramı vardır.

2.GÜN: Perşembe * Semerkand – Buhara

Semerkand uluslararası havalimanına yerel saat ile 02:30’da inerek otele transfer oluyor ve istirahat ediyoruz. (4 saat 15 dk uçuş süremiz, +2 saat yerel saat farkı)

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Semerkand şehir turu ile programımız başlıyor;

Hoca İsmaili köyünde medfun Kuranı Kerimden sonraki en sahih kitap olan Sahihi Buharinin müellifi  altı büyük Hadis imamının en müşhuru olan İmam Buhari hz. lerinin türbe, külliye ve yeni yapılan hadis bilimleri merkezini ziyaret ettikten sonra, Registan Meydanı’nda bulunan üç medrese: Uluğbey, Tilla Kari ve Şirdar Medreseleri, Uluğbey Rasathanesi sonrası, Altın silsilenin bu şehirdeki halkası Ubeydullâh-ı Ahrâr Hz.(ks.) türbe ziyareti ardından, Sahabe efendilerimizden Şâh-ı Zinde (Kusem bin Abbas) (RA) türbesi, Hz. Hızır Mescidi, Bibi Hanım Mescidi , itikat imamı İmam Maturidi hz. türbesinden sonra Semerkand tren istasyonuna geçerek Afrosiyob hızlı treni ile Buharaya geçiyoruz.20:30 – 22:40 Buhara karşılama ve otele transfer ile istirahat.

Program içeriğinde öğle ve akşam yemekleri yöresel restorantlarda alınacaktır.

3.GÜN: Cuma * Buhara – Gücdüvan – Rivger – Fağne – Ramitan – Kasrı Arifan

Sabah Buhara otelde alacağımız kahvaltı sonrası çıkış yaparak Cuma günü Altın silsile imamlarının ziyaretine silsiledeki sıra üzere başlıyoruz:

Hz. Abdülhalık-ı Gücdüvani (ks), Hz. Arif-i Rivgeri (ks), Hz. Mahmud İncir-i Fağnevi (ks), Hz. Ali Ramiteni (ks), Hz. Muhammed Baba-ı Semmasi (k.s) den sonra Şah-ı Nakşibendi hz.’lerinin vasiyeti üzerine önce hocası Emir Külal Hz. türbesini, ardından muhterem annelerinin türbesi ve sonunda gezimizin belki de en önemli noktası olan Şah-ı Nakşibendi hz. türbe ve külliyesi ziyaret edilmesi. (Cuma namazı yetişmesi halinde Şahı Nakşibendi külliyesinde eda edilecektir.)

Program içeriğinde öğle ile akşam yemekleri yöresel restorantlarda alınacaktır ve konaklama Buhara otelimizde.

4.GÜN: C.tesi * Buhara

Sabah Buhara otelde alacağımız kahvaltı sonrası Buhara şehir turu ile programımız;

Leb-i havuz, Poyi Kalon Kompleksi, Kalon Minaresi, Mir Arap Medresesi, Ark Kalesi, İsmail Samani Türbesi, Eyyüb Peygamber Türbesi , Çar-Minar Medresesi, yazlık saray, Taki Telpak Furuşan, Taki Zergeran, Nasrettin hoca heykeli , Taki Sarrafan Kapalı çarşıları ve dönüş öncesi alışveriş için Buhara’nın en meşhur yerel halk pazarına giderek; çekirdeksiz siyah üzüm, ince kabuk badem gibi şifa kaynağı envai çeşit kuru yemişler ile ayrıca merakı olan misafirlerimiz yöreye has dobbi, karakul, kalpak gibi giyim aksesuarlarının orjinallerini bu pazarda çok uygun fiyata bulabileceklerdir.Alışverişle tamalayacağımız gün sonunda Buhara otelde istirahat.

Program içeriğinde öğle ve akşam yemekleri yöresel restorantlarda alınacaktır.

5.GÜN: Pazar * Buhara è İstanbul

Sabah Buhara otelde alacağımız kahvaltı sonrası eşyalarımızla otelimizden çıkış yaparak, Buhara havalimanına geçiyoruz. Özbekistan devlet hava yollarına ait uçak ve firmamıza ait özel izinle Buhara’dan kalkan ilk ve tek  Türkiye uçuşu ile yerel saat 11:15’te kalkan uçağımız İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına yerel saat ile 01:30’da inerek unutulmaz Özbekistan ziyaretimizi tamamlıyoruz.

(4 saat 15 dk uçuş süremiz, -2 saat yerel saat farkı)

·         Lansman Tur Perakende Satış Ücretleri:

İki kişilik odalarda kişibaşı 799 Euro olarak satılacaktır.

Tek kişi oda farkı 150 Euro

0-2 Yaş çocuklar ücretsiz

3-12 Yaş ek yataklı  650 Euro

 

Pakete dahil olan hizmetler;

ü  4 yıldız Grand Buhara, Atlas, Regal Palace vb otellerde 4 gece konaklama (TP)

ü  Sabah kahvaltıları, öğle yemekleri ve akşam yemekleri

ü  Türkçe Rehberlik hizmetleri

ü  2019 model Yutong 53 kişilik klimalı vb otobüslerle tüm trasnferler,

ü  Programda belirtilen müze ve ören yerleri giriş ücretleri,

ü  Altın Silsile ziyaretleri 8 piran (Şehir dışları dahil)

ü  Semerkand Buhara arası Afrosiyob Hızlı tren bileti

ü  Özbekistan Devlet Hava yolları İstanbul (IST) Semerkand gidiş ve Buhara Sabiha Gökçen (SAW) dönüş çift yön yurt dışı uçak bilet ücreti,

Hariç Olan Hizmetler:

v  Yurt dışı çıkış harcı 50 TL

v  Sağlık ve seyahat sigortası

v  İstanbul’a kadar olan yurt içi ulaşım

v  Programda belirtilmeyen her türlü ekstra

v  Rehber ve şöför bahşişleri

 

 

12 Toplam Ziyaret 1 Bugün Ziyaret
Translate »