default-logo

Portekiz – İspanya (Endülüs) Turu

7 GECE   –   8 GÜNDÜZ

Porto-Lizbon- Evora-Sevilla-Ronda-Cordoba-Granada-Malaga

 

1. GÜN: Ankara-İstanbul-Porto-Lizbon – 11 Kasım C.tesi –

          Esenboğa havalimanı iç hatlar gidiş kontuarında sabah saat 05:45’de buluşarak TK 2113 sefer sayısı ile İstanbula burden TK 1449 sefer sayılı uçuşu ile Portekiz’in Porto şherindeki Francisco Havaalanı yerel saat ile 11:45’de iniyoruz.Bizleri alanında uzman Türkçe Rehberimiz Cordoba Üniversitesinde Araştırma Görevlisi Fatih KORAŞ bey ekibiyle karşılıyor. Porto Gezisi: Porto Katedrali, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, Clerigos Kulesi, Riberia Bölgesi, Arrabida Köprüsü, Boa Vista, Don Luis köprüsü ile porto gezimizi tamamlayıpLizbon’a hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz başkent Lizbonda.      

2. GÜN: Lizbon – 12 Kasım Pazar

            Kahvaltımız ardından Lizbon Turu: Sintra’da Palacio Nacional de Pena ve Castelo dos Mouros gezisi, Santa Maria Mahallesi, San Jeronimo Manastırı, Tajo Nehri ve Belem Kulesi ve serbest zaman ardından Alfama mahallesi, Miradouro Portas do Sol, Lizbon Katedrali (dışarıdan), São Jorge Kalesi ve birçok tarihi detayı ile başkent lizbon gezimizi tamamlıyoruz. Akşam yemeğI ve istirahat için Lizbon daki otelimize geçiyoruz.

3. GÜN: Lizbon – Evora – Sevilla – 13 Kasım P.tesi

            Kahvaltı sonrası Evora’ya hareket. Evora Gezisi: Capela dos Ossos ve tarihi şehir merkezinde birçok eseri görerek birazda serbest vakit veriyoruz. Portekizdeki son şehrimiz Evoradan artık İspanyaya Sevilla ile merhaba diyoruz. Sevilla Gezisi: Guadalquivir Nehri, Altın Kule (dışarıdan), Maria Luisa Parkı, İspanya Meydanı ile bir ara verip burdan akşam yemeğimizi alarak Sevilladaki otelimize yerleşiyoruz.

4. GÜN: Sevilla-Ronda – 14 Kasım Salı

                  Kahvaltı sonrası Sevilla gezimiz kaldığı yerdne devam ediyor; Muvahhit’ler döneminden kalma eski Ulu Camii’nin yerine 15. yy da inşa edilmeye başlanan Sevilla katedrali (dışarıdan), Giralda ve Arap Gotik & Rönesans tarzı sarayların yan yana yükseldiği krallık malikanesi Alcazar sarayı (dışarıdan), Santa Cruz Mahallesi ve serbest zaman sonrası bir çok turun uğramadığı lakin  İspanyanın en ilginç şehirlerinden Ronda’ya hareket ediyoruz. Ronda Gezisi: Muhteşem görüntüsüyle Puente Nuevo’yu, şehri ortadan ikiye ayıran doğal ve müthiş kanyonu, üzerine inşa edilen diğer köprüleri, seyir teraslarını ve İspanya’nın ilk boğa güreşi arenasını(içerden) ve müzesini gördükten sonra Akşam yemeği ve Ronda’daki otelimizde konaklıyoruz. 

5 .GÜN: Ronda-Cordoba – 15 Kasım Çarşamba

            Kahvaltı sonrası Cordoba’ya hareket. Cordoba Gezisi: Endülüs Emevi Devleti’nden kalma en önemli eserlerden biri olan ve kendine has mimari özellikleriyle dikkat çeken Kurtuba Camii’ni detaylarıyla geziyoruz. Kurtuba’nın kadim sokaklarında yapacağımız gezimizde kendinizi yüzyıllar öncesinde tarihi bir yolculuğa çıkmış hissedeceksiniz, İşkence Müzesi, serbest vakit ardından; Guadalquivir Nehri, Roma Köprüsü, tarihi şehir merkezinde alışveriş sonrası Akşam yemeğI ve otelde istirahat. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Flamenko gösterisine gidebilirler.

6. GÜN: Cordoba-Granada – 16 Kasım Perşembe

            Kahvaltı sonrası yüzyıllarca toprak altında kaldıktan sonra yakın zamanda yeniden ortaya çıkartılan Halife şehri Medinetü’z-Zehra’ya hareket ediyoruz .Medinetü’z-Zehra Gezisi ve serbest zaman sonrasında Granada’ya hareket. Granada Gezisi: I. Yusuf Medresesi, Endülüs Çarşısı, Endülüs Hanı, Şehir merkezinde Katedral’i (dışarıdan), Endülüs’ten kalma milyonlarca cilt kitabın yakıldığı Bib-Ramble Meydanı. Yemeğe kadar misafirlerimize alışveriş yapmaları ve Gırnata’yı daha yakından görmeleri için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği  sonrası Granada daki Otelimize geçiş.

7. GÜN: Granada – 17 Kasım Cuma

            Kahvaltı sonrası yarım gün sürecek İslam sanatının en zirve eserlerinden biri olan El-Hamra Sarayını ve meşhur Cennetü’l-Arif bahçelerini tüm detayları ile geziyoruz ardından serbest zaman. Turumuz Albaicin Mahallesi, Paseo de los tristes alışveriş için vereceğimiz serbest zaman ile son bulacak. Akşam yemeğI sonrası Granada daki otelimize geçiş.

8. GÜN: Granada-Malaga-İstanbul-Ankara – 18 Kasım C.tesi

            Granada otelde alacağımız kahvaltı sonrası Suspiro del Moro’dan geçerek Malaga Havaalanı’na transfer oluyoruz. Bağaj ve pasaport işlemlerimiz ardından TK1306 sefer sayılı  THY uçuşu ile yerel saatle 20:10’da İstanbulda, 23:10’da misafirlerimiz Ankarada olacaklardır, inşallah.

 THY UÇUŞ BİLGİSİ

TK2107 Y  SA 11NOV  ESBIST KK45  0520 0635 CABIN YE  

TK2113 – 11NOV  ESBIST HK45  0700 0820

TK1449 – 11NOV  ISTOPO HK45  0955 1145

TK1306 – 18NOV  AGPIST HK45  1340 2010

TK2186 – 18NOV  ISTESB HK45  2200 2310

 

 Pakete dahil hizmetler:

 • 4 yıldız otellerde oda kahvaltı konaklama (7 gece)
 • Porto şehir turu
 • Lizbon şehir turu
 • Evora şehir turu
 • Sevilla şehir turu
 • Ronda şehir turu
 • Kordoba şehir turu
 • Granada şehir turu
 • Türkçe Rehberlik
 • Klimalı araçla tüm transferler
 • 6 Aksam (helal) yemeği
 • Programda belirtilen ; Saray, müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Thy ile Ankara-İstanbul-Porto gidiş , Malaga-İstanbul-Ankara dönüş uçak biletleri
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Sağlık ve Seyahat sigortası
 • Pakete dahil olmayan hizmetler:
 • Öğle yemekleri (Helal restoranlarda serbest vakit verilecektir)
 • Bahşiş
 • Programda belirtilmeyen her türlü ekstra.

 Tur Ücreti:

İki kişilik odalarda kişi başı  1.299 Euro (İstanbul’dan 1.199 Euro)

Tek kişi oda Farkı 245 Euro

 Not: Vize gereksinimi olan yolcularımız seyahat tarihinden 1 ay önce vize başvurularını İspanya veya Portekiz büyükelçiliğine bireysel olarak yapmaları gerekmektedir. İhtiyaç duyacakları (otel rezervasyon ve bilet vb belgeleri) nihai kayıt sonrası kendilerine takdim edilecektir.

869 Toplam Ziyaret 1 Bugün Ziyaret
Translate »