default-logo
Yer: MACARİSTAN AVUSTURYA SLOVAKYA

 

budapeşte

BUDAPEŞTE, ESTERGON, VIJESSGRAD, SZENTENDRE, ZİGETVAR, PEÇ, MOHAÇ, TURBEKI, SZULİMAN, BRATİSLAVA, SEEGROTTE, MAYERLING, BADEN, VİYANA

 

  1. GÜN ANKARA- İSTANBUL – BUDAPEŞTE

Ankara Esenboğa Havalimanı iç hatlar gidiş bölümünde saat 07:00 de buluşarak 08:10 İstanbul uçağı ile İstanbul aktarımı yaparak İstanbul dan 10:10 uçağı ile  Budapeşteye hareket ve  saat 11:20 de varış.Budapeşdeye varışın ardından Öğle yemeği alacağımız restoranta gidiyoruz. Öğle yemeği sonrası panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda; Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Unesco Listesinden Andrassy Caddesi, Opera, Kahramanlar Meydanı,Gül Baba Türbesi, Kalede son Budin Valisi Abdurrahman Arnavut Paşa mezarı görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme.  Akşam  yemeği için  lobi’de buluşma. Akşam Yemeğimizi Türk restorantın da alıyoruz yemek sonrası otele transfer.Geceleme otelimizde.

  1. GÜN – ESTERGON KALESİ – VİŞEGRAD – SZENTENDERE TURU

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Estergon Kalesine gidiyoruz. Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi  ve Estergon Katedralini göreceğiz, Tuna nehri kenarındaki köyler ve kasabalar ile Vişegrad Kasabası gezilecek, öğle yemeği , yemek sonrasında Szentendere Artistler Köyünde Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacaksanız. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme.  Akşam  yemeği için  lobi de buluşma. Akşam Yemeğimizi Türk restorantın da alıyoruz yemek sonrası otele transfer.Geceleme otelimizde.

  1. GÜN – MOHAÇ – PEÇ – ZİGETVAR

Sabah erken saat’de alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile 1526 yılın ‘da Mohaç Harbi’nin yapıldığı Mohaça hareket ediyoruz, Mohaç‘da açık hava müzesini ziyaret ediyoruz.İkinci durağımız  Peç’e hareket  ediyoruz varış’ın ardın da şehir turu esnasında Kiliseye çevrilen ancak tepesine dikilen haçın yanı sıra hilalin ve içine ilave edilen kilise müştemilatının Kasımpaşa Cami ile müze olan ancak son zamanlarda tamir edilerek ufak bir kısmında ibadete izin verilen Yakovalı Hasan Paşa cami ziyaretlerin de sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası  Kanuni’nin son seferi olan ve vefat ettiği Zigetvar’a gidiyoruz. Kanuni’nin temsili mezarının bulunduğu Türk –Macar dostluk parkı ziyaret edilecek. Budapeşte’ ye dönüş akşam yemeğimizi Türk restorantın da alıyoruz yemek sonrası  otele transfer.Geceleme otelimizde.

  1. GÜN – AT ÇİFTLİĞİ TURU

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Dünyaca ünlü  macar atlarını göreceğimiz at çiftliğine geçiyoruz, öncelikle at-arabaları ile çiftliği geziyoruz ve ardından özel hazırlanmış  nefes kesen geleneksel at gösterilerini izliyoruz. Gösteri sonrası öğle yemeğimizi alarak  Budapeşte’ ye dönüş ve alışveriş için serbest zaman, buluşma yerinden Akşam Yemeğimizi alacağımız Türk restoranına geçiyoruz, yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

5.GÜN – BUDAPEŞTE –BRATİSLAVA- VİYANA 

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından valizlerimizle çıkış yaparak  Viyana’ya hareket ediyoruz. Budapeşte’ den Viyana’ya geçerken yol üzerinde Slovakya’nın başkenti; Bratislava ya uğruyoruz. Bratislava da kısa bir şehir turu yaparak  öğle yemeğimizi  sandeviç olarak(lunch box) alıp Viyana ya hareket ve varışın ardından şehir turumuzu yapıyoruz şehir turu esnasın’da  Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater  Belveder sarayının bahçesi Holfburg ve Müzeler bölgesi. Otele yerleşme dinlenme. Akşam Yemeğimizi Türk restorantın’da alıyoruz yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

  1. GÜN – VİYANA – VİYANA ORMANLARI TURU

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Mayerling, Seegrotte – Baden Gezisi ve Schönbrunn Sarayı Bahçeleri  öğle yemeğimizi Baden’de Sisi restoranında alıyoruz tur sonrası otele dönüş.Akşam Yemeğimizi Türk restorantın da alıyoruz yemek sonrası otele transfer.Geceleme otelimizde.

  1. GÜN – ViYANA – ANKARA

Sabah otelde alınacak geç kahvaltının ardından 12’de otelden valizlerimizle ayrılarak akşam saat 17’ye kadar alışveriş için serbest zaman. Ardından akşam yemeğimizi alarak havalimanına transfer ve 21:50’de direk Ankaraya uçuyoruz, Ankaraya varış ve turumuz nihayet buluyor inşallah.

 

KİŞİ BAŞI ÜCRET 1.100 €

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

-Ankara / İstanbul / Budapeşte   –    Viyana / Ankara  Uçak biletleri

– Sabah kahvaltısı 6 adet, Öğle yemeği 6 adet, Akşam yemeği 7 adet Toplamda 19 öğün yemek.

– Otel konaklamaları

 BUDAPEŞTE   4 Gece  Grand Hotel Margitsziget 4* vb         http://grand-hotel-margitsziget.h-rsv.com/rooms.htm

 VİYANA           2 Gece  Amedia Hotel Wien 4* vb                     http://h-rzn.com/a399688/index.htm?lbl=gglrmk

-At çiftliği giriş ücreti

-Profesyonel rehberlik hizmetleri

-Lüks araç ile tur boyunca ulaşım

-Seyahat sigortası

-Yurt dışı çıkış harcı

 

 

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

-Yemeklerde alınacak ekstra içecekler

-Otelde ve tur boyunca yapılan şahsi harcamalar

-Uçak içi ikramlar

 

 

 

 

1466 Toplam Ziyaret 1 Bugün Ziyaret
Translate »