default-logo
Seyahat Tarihi: AÇIK TARİHLİ TURLAR
Yer: MISIR

MISIR TUR PROGRAMI

1.GÜN: İstanbul-Kahire

Sabah Saat 07:30′da İstanbul Dış Hatlar terminalinde buluşma ve THY ile Mısır Hava yollarınının ortak uçuşu ile 10:10 İstanbul-Kahire uçuşu. Uçakta aldığımız ikramlar sonrası ardından 12:20 de Kahire havaalanına iniyoruz. Vize işlemleri sonrası alanda bizi bekleyen aracımıza binerek turumuza başlıyoruz.İnsanoğlunun icat ettiği ilk kağıt olarak bilinen Papirusların yapıldığı enstitü gezisi. Sonrasında dünyanın en ünlü ve barındırdığı eserler bakımından en zengin müzelerinden biri olan Kahire Ulusal Müzesi ziyareti. Müze ziyareti ardından otelimize dönüş, akşam yemeği ve geceleme.

2.GÜN: Kahire

Sabah kahvaltısı sonrası yarım günlük Giza Bölgesi gezisi. Piramitler ve Giza Bölgesindeki Keops, Kefren, Mikerinos Piramitleri ile yine bu bölgede bulunan Sfenks göreceğimiz yerler arasında. Bu muhteşem gezimizde binlerce yıl öncesine döndüğünüzü sanacaksınız. Piramitler gezisi sonrası otelimize hareket. Akşam yemeği ve otelimizde konaklama.

3.GÜN: Kahire

Otelde yapacağımız kahvaltı sonrası tüm gün Kahire şehir turu. Nil Nehri’nin can damarını oluşturduğu 22 milyon nüfuslu bu dev metropolde; şehrin en yoğun noktası olan Tahrir Meydanı, Kahire Kulesi, Nil Nehri kenarına inşa edilmiş lüks oteller ve şehrin diğer bazı önemli yapıları görüldükten sonra Mehmet Ali Paşa Camii ve Kalesini ziyaret ediyoruz. İslam dünyasının 1000 yıllık ilim merkezi El Ezher Camii ve Külliyesi ile Hz.Hüseyin Camii yine ziyaret edeceğmiz yerler arasında. Kahire’nin ünlü Han El Halili çarşısında alış-veriş için serbest zaman. Serbest zaman sonrası buluşma.Otele dönüş ve geceleme.

4.GÜN: Kahire-İskenderiye-Kahire

Sabah kahvaltısının ardından yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk sonrası İskenderiye’ye varış. Kahire’den sadece 220 km uzaklıkta olmasına rağmen atmosferi ve ambiyansı ile Mısır’ın apayrı bir yüzünü yansıtanve aynı zamanda Mısır’ın ikinci büyük şehri İskenderiye turu. M.Ö.331′de Büyük İskender tarafından kurulan bu şehir, efsanevi deniz feneri ile dünyanın yedi harikasından birine ev sahipliği yapmıştır. Tam gün sürecek olan İskenderiye turumuzda ilk durağımız Kaytbey Kalesi. Kale bölgesinde şehirle limanın harika manzarasının tadını çıkarmak için serbest zaman. Gezimize Müntezah parkını gezerek devam ediyoruz. Muhteşem bahçesi ve hurma ağaçları ile ünlü olan bu alanda; doğu, batı ve güneyde yüksek duvarlarla çevrili olup kuzeyi sahile açılır. Aynı park içerisinde bulunan ve bir zamanlar Kral Faruk’a ait sarayı gördükten sonra panoramik olarak, meşhur Ebul Abbas Camii ve İskenderiye Kütüphanesi de göreceğimiz yerler arasında. Bu güzel gezi sonrasında tekrar Kahire’ye dönüyoruz. Otele dönüş, akşam yemeği ve geceleme.

5.GÜN : Kahire-İstanbul

08:00 de kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Kahire merkezde Nil nehrinde tekne turu ve Nil nehrinde muhteşem tekne turu sonrası ortalama 1-2 saat serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda alışverişilerimizi yaptıktan sonra havaalanına hareket ediyoruz. THY ile Mısır Hava Yollarının ortak uçuşu olan saat 14:05 Kahire-İstanbul uçuşu. İstanbul havaalanına varış ve turumuzun sonu. Bir başka turumuzda buluşma ümidiyle.

AÇIKLAMA

*ÜÇBEY Turizm ve Seyahat Acentası gerkektiği takdirde tur içerisinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. 

YouTube’den Üçbey Turizm’in Videolarına erişmek için Abone Ol!

504 Toplam Ziyaret 1 Bugün Ziyaret
Translate »