default-logo
Seyahat Tarihi: 19 Nis 2017 - 23 Nis 2017
Yer: KUDÜS
Fiyat: 899 €

 

IMG_0790

 

MİRAÇ KANDİLİ KUDÜS ZİYARET PROGRAMI

YAFA – TELAVİV – KUDÜS – EL HALİL – BEYTÜLLAHİM – ÖLÜ DENİZ – ERİHA – ÜRDÜN NEHRİ

20.04.2017  / 24.04.2017    (4 GECE 4 GÜN)

1.GÜN 20.04.2017 PERŞEMBE:  Ankara Esenboğa Havalimanında grubumuzla saat 04:30’da buluşarak Pegasus Havayollarının PC 2675 sefer sayılı saat 05:45 uçağı ile İstanbula aktarmasıyla PC 781 Sefer sayılı 07:55 uçağı ile  Telavive 10:30 sularında  Telaviv Benguryon Havalimanına inip Gümrük ve pasaport kontrollerinden sonra Kudüse hareket ediyoruz. Kudüse girerken yolumuzun üzerinde bulunan Nebi Samuel Peygamberin kabrini ziyaret ediyoruz, ardından  Zeytin dağında bulunan Rabiatül adeviyye Validemizin kabrini, Hz.İsa Efendimizin göğe yükseldiği noktada bulunan mübarek ayak izlerini ve Sahabenin ileri gelenlerinden Selmanı Farisi hz. Kabrini ziyaret ederek otelimize geçiyoruz, otelimize yerleşip biraz istirahat edip Akşam yemeğimizi alıp, Akşam ve Yatsı namazı için Mescidi Aksaya geçiyoruz, namaz çıkışı otelimize geçiş ve konaklama.

2.GÜN 21.04.2017 CUMA: Sabah Namazını Mescidi Aksada kılıp Otelimize dönüş  ve Kahvaltımızı otelde aldıktan sonra  Mescidi Aksaya geçerek  Babur Rahme mezarlığında kabirleri bulunan sahabeden Şeddad bin Evs ve Ubade bin Samit (r.a)  ziyaret ediyoruz, ardından Aksa hareminde bulunan Mervan mescidi, Kadim aksa, Burak mescidini ziyaret ediyoruz ve Cuma namazı için erkekler Aksa camine bayanlar Kubbetüs sahra camine geçiyor, Cuma namazından sonra yürüyerek gerçekleştireceğimiz  tarihi eskişehir turumuza başlıyoruz, bu tur kapsamında burak (ağlama) duvarı, Hz.Davut (a.s) kabri, kıyamet klisesi, Hz.Ömer  efendimizin namaz kıldığı caminin görülmesi,  Selahaddini Eyyubinin yaptırdığı cami, birçok Eyyübi ve Osmanlı eserlerini göreceğiz. Akşam yemeğimizi otelde alıp  Akşam ve Yatsı namazı Mescidi Aksa da, namaz çıkışı otelimize geçiş ve konaklama.

3.GÜN 22.04.2017 CUMARTESİ: Sabah Namazını Mescidi Aksada kılıp Otelimize dönüş,  Kahvaltımızı otelde alıp Hz.İsa efendimizin dünyaya teşrif ettikleri Beytüllahim şehrine hareket ediyoruz ve Hz.İsa efendimizin doğduğu mağarayı ve üzerine yapılan Doğuş klisesini görüyoruz, Beytüllahimden ayrılıp El Halil şehrine geçiyoruz, burada; Hz.İbrahim (a.s), Hz.İshak (a.s), Hz.Yakup (a.s), Hz.Yusuf (a.s) ve Zevceleri Hz.Sare ile Hz.Refika  validelerimizin kabirlerinin bulunduğu El Halil Camini  ziyaret ediyoruz. Buradan yol üzerinde yörede meşhur olan cam ve porselen imalatçısını gezip dileyenlerin hediyelik eşya almasına fırsat tanıyoruz. Helhul kasabasına gidip burada medfun olan Hz.Yunus (a.s)’ın kabrini ziyaret edip caminde namaz kıldıktan sonra Hz.Ömer Efendimizin(r.a) Kudüse ilk giriş yaptığı Cebeli mukabbir (Tekbir) tepesinden Kudüsü panoramik olarak görüyor ve buradan otelimize geçiyoruz.Akşam yemeğinden sonra Akşam  ve Yatsı namazı için Mescidi Aksaya hareket ediyoruz. Yatsı namazı sonrası otele dönüş ve konaklama.

4.GÜN 23.04.2017 PAZAR (MİRAÇ KANDİLİ): Sabah Namazını Mescidi Aksada kılıp Otelimize dönüş kahvaltının ardından, Hz.Musa  (a.s),  kabrinin bulunduğu Erihaya hareket ediyoruz,  Hz.Musa  (a.s)’ın kabrinin bulunduğu külliyeyi ziyaret edip Hz.İsa (as) Efendimizin yıkandığı bölgeyi görmek için Ürdün sınırındaki Ürdün nehrine gidiyoruz buradan Eriha şehrine hareket ediyoruz  yol üzerinde Lut gölünün ve 10.000 bin yıllık Eriha şehrinin görülmesi. Arzu edenler için Eriha’da hurma ve lut gölüne ait doğal ürünlerin satıldığı yerlerin görülmesi ve Kudüse hareket. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra Mescidi Aksaya geçerek Miraç kandili programı dâhilinde Akşam ve Yatsı namazlarımızı eda edip Mescidi Aksa kapanıncaya kadar ibadet ediyoruz. Mescid-i Aksadaki Miraç kandili programı bitince gece saat 23:30 civarı Telavivin sahil mahallesi olan Yafaya hareket ediyoruz,Osmanlı eserleri Hasan Bey cami, Mahmudiye külliyesi, Bahr cami, Karakol binası, sebil çeşmesi, Sultan Abdülhamid’in Tahta çıkışının 25 yılında yaptırdığı saat kulesi ve diğer tarihi yerlerin  görülmesinin ardından, saat 02:00 da dönüş yolculuğumuz için Telaviv Benguryon havalimanına geçerek  güvenlik, gümrük ve pasaport kontrollerin yapıp Pegasus havayollarının PC 786 Sefer sayılı 05:30  uçağı ile  Sabiha gökçen havalimanı aktarması ile yerel saatle saat 11:15’de Ankara Esenboğa havalimanına varışımızla ilk kıblemiz Kudüs turumuz son buluyor, İnşallah.

 

 

 

 

Tur Paket Ücreti: 

İki kişilik Odalarda Kişi Başı 899 Euro

Tek kişi Oda farkı 150 Euro 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

*  ANKARA – İSTANBUL – TELAVİV    GİDİŞ – DÖNÜŞ  TOPLAM 4 ADET UÇAK BİLETİ      

* 4 YILDIZLI SEVEN ARCHES OTELDE (BAŞTAN AŞAĞI YENİLENMİŞ OTELDE) 3 GECE KONAKLAMA. (OTELİMİZ ÜRDÜN VAKFININ İŞLETTİĞİ , MÜSLÜMANLARIN ÇALIŞTIĞI BİR TESİSDİR.ZEYTİN DAGINDA MUTHİŞ KONUMU VARDIR.) 

* YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI                                                  

* SEYAHAT SİGORTASI                                                      

* AÇIK BÜFE 3 ADET SABAH KAHVALTISI, 4 ADET  AÇIK BÜFE AKŞAM YEMEĞİ  

* TÜRKÇE REHBERLİK                                                        

*  GRUP VİZESİ ALINMASI

* TÜM VERGİLER.

* Üç Bey Turizm, Havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28/09/1995 Lahey   Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

* ÖREN YERLERİ VE MÜZE GİRİŞLERİ

* TÜM TRANSFERLER (SEVEN ARCHES OTELİNDEN SABAH NAMAZLARINA KİŞİ SAYISINA BAKILMAKSIZIN ARACIMIZ KALKACAKTIR)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

-ÖĞLEN YEMEKLERİ

– KİŞİSEL HARCAMALAR 

-YEMEKLERDE ALINACAK EKSTRA İÇECEKLER 

– TURDA BELİRTİLMEYEN TÜM ŞAHSİ EKSTRA HARCAMALAR

AÇIKLAMA;

  • OTOBÜSÜMÜZ  YENİ MODEL VE  KLİMALIDIR. (BAZI OTOBÜSLERİMİZDE  WİFİ-İNTERNET MEVCUTTUR)
  • OTELİMİZİN VE YEMEK YEDİĞİMİZ YERLERİN ÖZELLİKLE MÜSLÜMAN İŞLETMECİLERDE OLMASINA HASSASİYET GÖSTERİLMEKTEDİR.

– HER GÜN SABAH, AKŞAM VE YATSI NAMAZLARI MESCİDİ AKSADA KILINACAKTIR, TUR PROGRAMINA UYARAK BAŞTA CUMA NAMAZI VE SAİR VAKİTLER DENK GELİRSE MESCİDİ AKSADA KILINACAKTIR.

  • TUR PROGRAMINA BAĞLI KALMAK KAYDI İLE PROGRAM İÇERİĞİNİ ÜÇBEY TURİZM DEĞİŞTİRME HAKKINA SAHİPTİR. GÜNLÜK PROGRAMLAR HAVA VE DİĞER KOŞULLARA GÖRE YER DEĞİŞTİREBİLİR.

 

 NOT: ÖN KAYIT İÇİN 200 € EURO  YATIRILMASI GEREKMEKTEDİR

             SON PASAPORT GETİRME TARİHİ 20 MART 2017 PAZARTESİ DİR

1236 Toplam Ziyaret 1 Bugün Ziyaret
Translate »