default-logo

MALEZYA & SİNGAPUR TURU

Kuala Lumpur – Meleka – Johar Bahru – Singapur – Sentoza

Vizesiz * 5 Yıldız * (07-15 Ekim 8 Gece 8 Gün)

 

1.GÜN Ankara-İstanbul-Kualalumpur(Malezya) 07.10.207 C.tesi

Ankara Esenboğa havalimanında saat 20:30’da buluşarak pasaport ve bağaj işlemlerimizin ardından THY ayrıcalığı ile 21:50 deki uçağımız ile Ankara’dan İstanbul’a buradan da yaklaşık on buçuk saat sürecek direk uçuşumuzla Malezya’nın başkenti Kualalumpur’a hareket ediyoruz.

2.GÜN Kualalumpur (+ 5 saat) 08.10.2017 Pazar

Yerel Saat ile 16:55’de Kualalumpur havalimanı’na varışımızın ardından bizi bekleyen aracımız ve rehberimiz ile buluşarak şehir merkezinideki 5 yıldızlı otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği sonrası uzun yolun yorgunluğunu erken istirahate çekilerek atıyoruz.

3.GÜN Kualalumpur – Putrajaya 09.10.2017 Pazartesi

Sabah kahvaltımızın ardından Kualalumpur’un güzelliklerini keşfetmeye başlıyoruz ilk durağımız; Putrajaya Kualalumpur’a yaklaşık 25 km mesafesi olan Putrajaya Tüm Malezya Hükümeti’nin ev sahipliğini, misafirperliğini yapan şehirdir. Hükümet Binası, Belediye Meclis Binası ve Dünya çapındaki en önemli mimari yapılardan olan müthiş Putra Cami  Putrajaya’nın merkezinde yer almaktadır. Şehir merkezi bütün güzellikleri ile yaşadıktan sonra Putrajaya’yı birde yapacağımız tekne turuyla temaşa edeceğiz. Burdan Kualalumpur şehrine geçerek şehri daha yakından tanıyoruz. Kullalumpurun simgesi As syakirin Camii ile Petronasların birlikte görüldüğü nokta,Tarihi Sultan Abdul Samad binası ,Özgürlük Meydanı ,Jamek camii , tarihi Kualalumpur tren istasyonu ,Kraliyet sarayı sonrasında KL’in en önemli yerlerinden biri olan Kualalumpur Şehir Galerisi(KL City Gallery) ziyaret ederek Kualalumpur tarihini fotograf ve 3 boyutlu yapılar ile daha iyi anlayıp yaşayacağız. Bayanların daha çok merakla bekledikleri alışveriş için imkan bulabileceğimiz tarihi 1888’e dayanan Malezya’nın en eski pazarı olarak kurulan sonrasında büyüyerek alışveriş meydanı haline gelen Central Market(Merkez Pazar)’ı gezerek Malezya’ya has ürünler bulabileceğimiz bu en büyük yerel pazarda alışveriş yapıyoruz. Buranın hemen yanındaki meşhur turistik mekanlarından Çin Mahallesine geçerek Çinliler ile Malezyalıların bir arada nasıl mutlu bir şekilde yaşadıklarına şahitlik ediyoruz. Malayların yerel kıyafet ve folklör gösterileriyle özel gösterinin sunulacağı D’Saji Restaurant Titiwangsa , Yöresel motif ve renklerle dolu gecede farklı malay lezzetlerini içeren açık büfe yemeğimizden sonra konaklama için otelimize dönüyoruz.

4.GÜN Kualalumpur 10.10.2017 Salı

Sabah Kahvaltımızın ardından tropikal Malezya doğa kültürünü yakından tanıyabileceğimiz yeşilin her tonunu görebileceğiniz muhteşem doğayı yaşayabileceğimiz (FRIM) Orman Araştırma Enstitüsü’nü ziyaret ediyoruz. Burada doğa yürüyüşü yapıp tropikal ve doğal ortamın tadını çıkartıp zenginliklerin sergilendiği müzeyi geziyoruz. Şehire dönerken 272 basamaklı doğal bir ortamda inşa edilen, Hindular için hacı oldukları ve en kutsal yer olan Batu Mağaraları içindeki Hindu tapınağını görerek farklı bir kültürün inancına ibretle şahitlik edeceğiz. Dileyenler burada meşhur olan taze Hindistan cevizi suyundan da tadabilirler. Malezya İslam Üniversitesi kampüsünü ziyaret edip buradan rengarenk uzun gagalı ve belki çoğunu ilk kez göreceğiniz tropikal kuşların cenneti olan; Kualalumpur Kuş Parkına gidiyoruz. Bu kuş parkı; 200 çeşitten fazla kuş ve  toplamda 3000’e yakın kuş çeşit&adeti ile  Dünya’nın en büyük kuş parklarından biri olma özelliğini de elinde bulunduruyor. Bu parkın hemen yanındaki 7.000 den fazla İslam sanat eserinin sergilendiği İslam sanat müzesinin gezilmesi ardından National cami olarak adlandırılan 50. Yapım yılını önceki yıl kutlayan Merkez camisini de görerek Kültür sanat ve tarih dolu günün sonunda Akşam yemeği sonrası ise herkesin merakla beklediği Petronas kulelerine çıkarak Kulala Lumpuru birde bu açıdan görüyoruz ve Suria KLCC Mall’de alışveriş yaptıktan sonra istirahat için otelimize geçiyoruz.

5.GÜN Kualalumpur – Meleka 11.10.2017 Çarşamba

Sabah kahvaltımızın ardından Malezyayı en güzel şehirleri ile keşfetmeye devam ediyoruz. Özel aracımız ile Melaka‘ya transfer oluyoruz. Yaklaşık 2 saat süren yolculuğumuz esnasında tertemiz sokaklar, düzenli modern şehirlerin yanı sıra bozulmamış yemyeşil bir doğa dikkatimizi çekiyor. Dünyada kauçuk imalatı başta olmak üzere bir çok konuda doğanın gücünü sanayisine yansıtan Malezya doğa dostu bir ülke diyebiliriz. Melaka şehri ise Malezya’nın en eski yerleşkelerinden bu güzel şehri keşfetmek için şehir turumuza hemen başlıyoruz. Melaka şehir turunda; St Paul tepesi ve kilisesi, Melaka Sultan sarayı ve Kırmızı Meydan olarak bilinen Stadthuys meydanı göreceğimiz yerler arasında. Küçük şirin ve tarihi bu şehri bir baştan bir başa yöreye özel Rishka adı verilen süslenmiş 3 tekerlekli bisikletlerle nostaljik bir geziyle tamamlayıp otelimize geçiyoruz. Melaka boğazındaki sahilde denizin üzerine inşa edilmiş Selat (straits) Mescidi ile çekeceğiniz fotoğraflar bu şehirdeki hatıralarımızı ölümsüzleştirecektir. Otele yerleşip biraz istirahatın ardından akşam yemeği alacağımız lokantaya geçiyoruz. Akşam yemeği sonrası nehirde yapacağımız tekne turu ve sonundaki serbest zamanda dileyen konuklarımız çin mahallesi (Jonkers Street) ‘sindeki yerel pazarı gezebileceklerdir.

6.GÜN Meleka- Johor Bahru 12.10.2017 Perşembe

Sabah kahvaltımızın ardından Melaka Timsah çiftliği ile ilk kez bu kadar yakından görme fırsatı elde edeceğiniz timsah ve diğer yırtıcıların dünyasına girmiş olacağız. Melakada Çinlilerle iç içe girmiş kültürün örneklerini bir çok konuda olduğu gibi yapılan cami mimarilerinde de görmek mümkün bunun en güzel örneklerinden Masjid Negeri Al-Azim camini görerek bu tarihi şehre veda ediyoruz. Güneye inen yolda rotamız Johor Bahru , bu sehir bir köprüyle Malezya’yı Singapura bağlayan stratejik ve tarihi bir yer. Johor Bahru şehir turumuzda; Kral Abu Bakar Müzesi&Sultan Abu Bakar Camii‘si, Camdan yapılmış hindu tapınağı yanı sıra çinlilere ait Budist tapınaklarınıda rengarenk mimarileriyle görme fırsatını buluyoruz. Otele yerleştikten sonra akşam yemeği ve şehir merkezini de tanımak için Wong Ah Fook caddesi’ni iniyoruz. Yemek sonrası istirahat.

7.GÜN Johor Bahru –SİNGAPUR   13.10.2017 Cuma

Sabah erken kahvaltımızın ardından Singapur’a gitmek üzere yola koyuluyoruz. Gümrük işlemleri ve araçla rehber değişimi sonunda bir köprüyle farklı bir ülkeye gelmiş oluyoruz. Singapur’u en önemli camileri ile tanıyacağımız turumuz esnasında; Sultan Cami, Hacı Muhammed Cami, Temenggong Daeng İbrahim Cami, Ömer Cami ve bazı Osmanlı eserlerininde korunduğu Ba’alwie Camisi göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca Ba’alwie cami haziresinde bulunan Telok Blangah kabristanında Abdulhamit han’ın son elçisi Ataullah Efendinin kabrini de ziyaret ediyoruz. Bu cami ve mezarlık Singapur daki tek Malezya toprağı olarak dikkatimizi çekiyor. Turumuz Singapurun en meşhur ve prestijli Marina bölgesindeki gezilerle devam ediyor. Burada yapacağımız tekne turuyla Marinadan etrafındaki bir çok eseri ve muhteşem görüntüsüyle Bay Sansı ile Merlion’u temaşa ediyoruz. Gezi sonunda akşam yemeğimizi alarak dinlenmek için 5 yıldızlı otelimize geçiyoruz.

8.GÜN  SİNGAPUR – Sentosa Eğlence Adası – 14.10.2017 Cumartesi

Sabah kahvaltısının ardından Dünya çapında Turizm’in göz bebeği yerlerden biri olan Sentoza Adasının tüm imkanlarından tercihinize göre faydalanacağınız serbest bir gün sizleri bekliyor. Bu eğlence adasında; Asya’nın en büyük tüp akvaryumundan binlerce kelebeğin mevcut olduğu kelebek parkına, Bal mumu müzesinden hediye müzesine, imbiah bölgesindeki açık hava aktivitelerine, hatta adrenalini sevenlere adalar arası uçuşa, sükunet isteyenlere ise güneyindeki 3 ayrı uzun kumsal ve deniz ile dilediğiniz gibi yorgunluğunuzu çıkartıp unutulmaz anılar yaşayabilirsiniz

http://www.sentosa.com.sg/en/  Firmamız size 2 ayrı aktiviteye ait bileti ücretsiz hediye edecektir.(skyline luge ve dolphine)

Bu muhteşem adada herkes ilgi alanına göre vakit geçirip bol bol fotoğraf çekebilecek. Tam gün serbest vakitte herkes birbirinden farklı hareket edebilecektir. Gün bitiminde Singapur’a veda ederek havalimanına transfer oluyoruz.

9.GÜN  Singapur – İstanbul – Ankara – 15.10.2017 Pazar

Yaklaşık 11 saatlik direk uçuşumuz sonrası yerel saat ile İstanbula 05:25 sularında iniyoruz. Aktarma ile Ankara varışımız 08:10.Gerçek Asya Malezya ve Singapur turumuz son bulmuş oluyor.

1 TK2175      07OCT  ESBIST HK20  2150 2305

2 TK  60        08OCT  ISTKUL HK20  0130 1655

4 TK  55        14OCT  SINIST HK20X 2320 0525

5 TK2122     15OCT  ISTESB HK20  0700 0810

Otellerimiz; (KL ve Singapurda 5 yıldız oteller kullanılacak olup ara geçişlerde 4 yıldız delüks otellerde konaklama olacaktır)

The Royale Chulan Hotel vb.         Kuala Lumpur             8,7 Puan  www.theroyalechulan.com/

Hotel Equatorial vb.                       Melaka                       8,2 Puan   www.melaka.equatorial.com/

Jen Hotel Puteri vb.                      Johor Bahru                8,3 Puan  www.hoteljen.com/

Fairmont vb.                                Singapur                       9,0 Puan  www.fairmont.com/singapore/

 Fiyata dahil olan hizmetlerimiz;

 • Putrajaya şehir turu
 • Purtajaya tekne gezisi
 • Kuala Lumpur Şehir turu
 • Petonas Kule Çıkışı (452mt)
 • Kuala Lumpur Kuş Cenneti
 • Malay yöresel folklör gösterisi
 • Frim Botanik Parkı
 • Meleka Şehir Turu
 • Meleka Tekne turu
 • Meleka Bisiklet turu
 • Meleka Timsah Çiftliği
 • Johor Bahru Şehir turu
 • Singapur İnanç ve şehir turu
 • Sentosa Adası – http://www.sentosa.com.sg/en/ Rehberimizle;
 • Skyline luge
 • Dolphine Show
 • Singapur Marina Tekne turu
 • Tüm Müze, Saray ve ören yeri girişleri
 • Malezya kokartlı rehber ve Türkçe mütercim hizmeti
 • Singapur kokartlı Türkçe rehberlik hizmeti
 • Sabah ve akşam yemekleri (Yemeklerde kişi başı su veya çay dahildir.)
 • Araçta kişi başı hergün 1 şişe su
 • (Sentosa Adasındaki tam gün serbest programda akşam yemekleri serbest bırakılmıştır)
 • Lüks ve klimalı araçlarla tüm transferler
 • 5 yıldız ve 4 yıldız Delüks otellerde 6 gece konaklama
 • THY Kuala Lumpur gidiş & Singapur dönüş uçak bileti
 • 30.000. Euro teminatlı seyahat ve sağlık sigortası
 • Yurt dışı çıkış pulu

Hariç olanlar;

 • Rehber-Şöför bahşiş ücreti (Malezya ve Singapur toplam kişi başı 20 Euro)
 • Öğle yemekleri
 • Otel ve restoranlarda ekstralar, içecek vb.(Yemeklerde kişi başı su veya çay hariç)
 • Programda belirtilmeyen tüm hususlar.

Tur Ücreti

İki kişilik odalarda kişi başı 2.150. Euro (İstanbul çıkışlı 1.999. Euro)

Tek kişi Oda farkı 299 Euro

1053 Toplam Ziyaret 1 Bugün Ziyaret
Translate »