default-logo
Seyahat Tarihi: AÇIK TARİHLİ TURLAR
Yer: Malezya - Singapur

wallpaper-of-melaka-malaysiaMALEZYA & SİNGAPUR TURU

9 Gece 10 Gün

1.GÜN Ankara-Tahran (+ 0,5 saat)

Ankara Esenboğa havalimanında saat 09:00’da buluşarak pasaport ve bağaj işlemlerimizin ardından 11:00 deki uçağımız ile Ankara’dan direk Tahrana hareket ediyoruz. Tahran’da bagajlarımızı almadan panaromik bir şehir turu, Azadi meydanı ve tarihi Rey şehrindeki Büyük Selçuklu imparatorluğunun kurucusu Tuğrul beyin kabrini ziyaret ediyoruz. Pers medeniyet ve kültürünün örneklerini göreceğimiz yerel lokantamızda farklı lezzetlerden oluşan menümüz ile akşam yemeğimizi alarak yol yorgunluğumuzu atmış bir şekilde tekrar havalimanına hareket ediyoruz. Mahan Air geniş gövde ikramlı uçağı ile 23:50’de kısalan yolumuzda hedef artık Kuala Lumpur .

2.GÜN Kualalumpur–Putrajaya (+ 5 saat)

Saat 10:00 ‘da Kualalumpur havalimanı’na varışımızın ardından bizi bekleyen lüks aracımız ve rehberimiz ile buluşarak  Putrajaya’ya  olan ilk gezimizi gerçekleştiriyoruz. Kualalumpur’a yaklaşık 25 km mesafesi olan Putrajaya Tüm Malezya Hükümeti’nin ev sahipliğini, misafirperliğini yapan şehirdir. Hükümet Binası, Belediye Meclis Binası ve Dünya çapındaki en önemli mimari yapılardan olan Putra Cami  Putrajaya’nın merkezinde yer almaktadır. Şehir merkezi bütün güzellikleri ile yaşadıktan sonra Putrajaya’yı birde yapacağımız tekne turuyla temaşa edeceğiz. Turumuzun bitiminde Malezya mutfağını tanıyacağımız yerel lokantamızda öğle yemeğimizi alıp başkent Kualalumpur’a  geri dönüyoruz. İlk gün yol yorgunluğumuzun da kolay atılabilmesi için erken otelimize geçip bir sure istirahat ediyoruz. Otelimizde dinlendikten sonra19:30’da güzel bir Arap restaurantına akşam yemeğimizi almak üzere transfer oluyoruz. Yemekten sonra ihtiyacımız olan enerjiyi toparlamak adına otelimize geri dönüyoruz. Dileyen konuklarımız ise 5 yıldızlı otelimizden yürüme mesafesinde olan KL şehir parkından dünyaca ünlü Petronas kulelerine doğru huzur dolu bir akşam yürüyüşü yapabilirler.

3.GÜN Kualalumpur

Sabah kahvaltımızın ardından Kualalumpur’un güzelliklerini keşfetmek için yola koyuluyoruz. İlk durağımız 272 basamaklı doğal bir ortamda inşa edilen, Hindular için hacı oldukları ve en kutsal yer olan Batu Mağaraları içindeki Hindu tapınağını görerek farklı bir kültürün inancına ibretle şahitlik edeceğiz. Burdan sonra öğle yemeğimizi alarak Kualalumpur şehir turumuz ile devam ediyoruz; Merkez cami ,Tarihi Sultan Abdul Samad binası ,Özgürlük Meydanı ,Jamek camii , Tarihi Kualalumpur tren istasyonu ,Kraliyet sarayı ve dışarıdan Petronas Kuleleri görülecek yerler arasında. Aynı zamanda Kualalumpur’un en önemli yerlerinden biri olan Kualalumpur Şehir Galerisi(KL City Gallery) ziyaret ederek Kualalumpur tarihini fotograf ve 3 boyutlu yapılar ile daha iyi anlayıp yaşayacağız. Turumuz sonunda ise serbest zaman. Akşam yemeğimiz için ise yine sizleri çok özel bir mekana, Kualalumpur’un turistik simgelerinden ve hala dünyanın en yüksek ilk on kulesi arasında yer alan 421 metrelik KL TOWER ‘da 360 derecelik Kualalumpur manzarası eşliğinde özel bir akşam yemeği için transfer oluyoruz. Doyumsuz Kualalumpur manzarası eşliğindeki akşam yemeğimiz sonunda istirahat için otelimize geçiyoruz.

4.GÜN Kualalumpur

Sabah Kahvaltımızın ardından saat 09:30 da İslami Sanat Müzesi‘ni ziyaret ediyoruz. 7.000 den fazla İslam sanat eserinin sergilendiği bu müze Kualalumpur’a gelen İslamiyete gönül vermiş her müslümanın muhakkak görmesi gereken bir yer. Persia’dan Asya’ya bir çok örnek bulunduran müze Dünya’nın farklı noktalarından birbirinden güzel minyatür cami örneklerini de sunmaktadır. Bu Müze ziyareti ile Dünya üzerindeki en kutsal yapıları ve islam sanat eserlerini tek noktada görme fırsatınız olurken İslam tarihi ve akışı hakkındada bilgilerinizi tazeliyeceksiniz. İslam sanat müzesinin ardından National Museum(Malezya Milli Müzesi)’ni ziyaret ediyoruz. Malezya Milli Müzesi gezimizle Malayların tarih ve kültürünü daha yakından tanıma fırsatı buluyoruz. Kültür sanat ve tarih dolu yarım günün sonunda bayanların daha çok merakla bekledikleri alışveriş için imkan bulabileceğimiz 1888 yılında kurulan Malezya’nın en eski pazarı olarak kurulan sonrasında büyüyerek alışveriş meydanı haline gelen Central Market(Merkez Pazar)’ı gezerek Malezyaya has ürünler bulabileceğimiz bu en büyük yerel pazarda alışveriş yapıyoruz. Alışverişle kaybettiğimiz enerjileri öğle yemeğimizi yerel güzel bir lokanta’da alarak tamamlayıp gezimize hız kesmeden devam ediyoruz. Sultan Salahuddin Aziz Shah Camisini ziyaret ediyor ve burdan Kualalumpur’un meşhur turistik mekanlarından Çin Mahellesine geçerek Çinliler ile Malezyalıların bir arada nasıl mutlu bir şekilde yaşadıklarına şahitlik ederek bu günki turumuzu sonlandırıyoruz. Yerel pazardan sonra modern alışveriş merkezlerinide görmeniz için ve birazda olsa memleket yemeklerini özlemiş olacağınızı düşünerek ünlü bir AVM’deki Türk lokantasında akşam yemeğimizi alıyoruz. Alışveriş içinde kısa bir zaman vereceğimiz bu avm’den sonra istirahat için otelimize geçiyoruz.

5.GÜN Kualalumpur – Meleka

Sabah kahvaltımızın ardından Malezyayı en güzel şehirleri ile keşfetmeye devam ediyoruz. Özel aracımız ile Melaka‘ya transfer oluyoruz. Yaklaşık 2 saat süren yolculuğumuz esnasında tertemiz sokakalar, düzenli modern şehirlerin yanı sıra bozulmamış yemyeşil bir doğa dikkatimizi çekiyor. Malezya’nın en eski yerleşkelerinden olan Melaka’ya geldiğimizde bu güzel şehri keşfetmek için şehir turumuza hemen başlıyoruz. Melaka şehir turunda; St Paul tepesi ve kilisesi, Melaka Sultan sarayı ve Kırmızı Meydan olarak bilinen Stadthuys meydanı göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğimizi ise bölgenin en güzel yemeklerini deneyerek yerel bir lokantada alıp sonrasında turumuzu tamalayacağız. Tur sonunda otelimize geçip giriş işlemlerimizi yaptırarak biraz istirahatın ardından akşam yemeği alacağımız lokantaya geçiyoruz. Akşam yemeği sonrası hotele transfer , serbest zaman ve geceleme.

6.GÜN Meleka

Sabah kahvaltımızın ardından güne Melaka nehrindeki tekne turu ile başlıyoruz. Tekne turumuz sonrasında Kültürel Miras Müzesi olarak bilinen Baba & Nyonya Müzesini geziyoruz. Baba & Nyonya Müzesi: ‘Straits Chinese’ ya da diğer adıyla Baba ve Nyonya, kendi kültürlerinin yanı sıra Malay kültürünü büyük ölçüde benimsemiş olan soylu Çinlilerdir.Bu, büyük Çin kaşifi Amiral Cheng Ho’nun Melaka’ya ilk Çinli göçmeleri getirmesinden bu yana uzanan 400 yılı aşkın bir süreçte gerçekleşmiştir. Yüzyıllar süresince, Baba Nyonya Malezya’nın batı kıyısına, özellikle de Melaka ’ya özgü olan kendilerine özel ve son derece ilginç bir kültür geliştirmişlerdir. Artık bu eşsiz mirasın tarih boyunca bıraktığı eserler Melaka’nın Baba’ları ve Nyonya’ları tarafından işletilen bir müzade görülebilmektedir. Bu kültürel miras binasının içinde bu eşsiz kültürler ilgili bilinebilecek her şeyi öğrenebilirsiniz. Sonrasında Cuma namazınıda eda edebileceğimiz dünyanın enbüyük ve görkemli camileri arasında yer alan Melaka Straits Camisine geçiyoruz. Öğle yemeğimiz yerel bir lokantada alarak, herkesin merakla beklediği Melaka timsah çiftliği ve çin mahallesi olarak kabul edilen Jonkers Street’e geçiyoruz. Uzun ve eğlenceli Melakadaki günümüz sonunda istirahat ve serbest zaman için otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama hotelimizde.

7.GÜN Meleka – Johor Bahru -SİNGAPUR

Sabah erken kahvaltımızın ardından Singapur’a gitmek üzere yola koyuluyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan Malezya’nın önemli şehirlerinden biri olan Johor Bahru’da kısa bir şehir turu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuz’da Kral Abu Bakar Müzesi&Sultan Abu Bakar Camii‘si ve şehrin en güzel restaurant ve alışveriş meydanlarının bulunduğu Wong Ah Fook caddesi’ni gezerek öğle yemeğimizide burada alarak Singapur’a devam ediyoruz. Bu şehre bir köprüyle bağlanan sınırda araç ile rehberimiz değişiyor ve hemen Singapur turumuz başlıyoruz. Singapur’un en önemli camileri ile tanıyacağımız turumuz esnasında; Sultan Cami, Hacı Muhammed Cami, Temenggong Daeng İbrahim Cami, Ömer Cami ve bazı Osmanlı eserlerininde korunduğu Ba’alwie Camisi göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca Abdulhamit hanın son elçisi Ataullah Efendinin kabrinide belki ziyaret eden ilk Türk turist grubu oluyoruz. Turumuz sonunda Singapurun en meşhur ve prestijli Marina bölgesindeki 5 yıldızlı otelimize geçiyoruz. Otelimize yerleşip biraz dinlendikten sonra bu kez hem akşam yemeği hemde marina bölgesini gezmek için otelimizden çıkıyoruz.Bu küçük ama düzenli ülkedeki unutulmaz bir akşam sonrası geceleme otelimizde.

8.GÜN  SİNGAPUR – Sentosa Eğlence Adası – Kuala Lumpur

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılarak Dünya çapında Turizm’in göz bebeği yerlerden biri olan Sentosa Adasına gidiyoruz ve burada bütün gün sizlere serbest zaman veriyoruz niçin mi? ; Bu eğlence adasında; Asyanın en büyük tüp akvaryumundan binlerce kelebeğin mevcut olduğu kelebek parkına, Bal mumu müzesinden hediye müzesine, imbiah bölgesindeki açık hava aktivitelerine, hatta adranalini sevenlere adalar arası uçuşa, sukunet isteyenlere ise güneyindeki 3 ayrı uzun kumsal ve deniz ile dilediğiniz gibi yorgunluğunuzu çıkartıp unutulmaz anılar yaşayabil-meniz için…http://www.sentosa.com.sg/en/  Rehberimizle; Trick Eyes Museum, S.E.A Aquarium, Image of Singapore LIVE, Madame Tussaud, Skyline & Luge gezilerini ücretsiz gerçekleştirip serbest vakite geçeceğiz.

Bu muhteşem adada herkes ilgi alanına göre vakit geçirip bol bol fotoğraf çekebilecek. (Tam gün serbest vakitte herkes birbirinden farklı hareket edebileceği için öğle ve akşam yemekleri serbest bırakılmıştır, tura dahil edilmemiştir) Gün bitiminde Singapura veda ederek  Kuala lumpur’a transfer oluyoruz.Malezyanın başkentine varışımız ile  yine aynı 5 yıldız otelimizde istirahat ediyoruz.

9.GÜN Kuala Lumpur

Songün biraz daha geç kalkıp fazlaca istirahat ediyoruz ki dönüş yolunda enerjimiz eksiksiz olsun. Geç kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak; Malezya doğa kültürünü yakından tanıyabileceğimiz yeşilin her tonunu görebileceğiniz muhteşem doğayı yaşayabileceğimiz (FRIM) Orman Araştırma Enstitüsü’nü ziyaret ediyoruz. Burada doğa yürüyüşü yapıp tropical ve doğal ortamın tadını çıkartıp huzurunu hissettikten sonra sonra öğle yemeğine geçiyoruz. Yemek sonrası rengarenk uzun gagalı ve belki çoğunu ilk kez göreceğiniz tropikal kuşların cenneti olan; Kualalumpur Kuş Parkına gidiyoruz. Bu kuş parkı; 200 çeşitten fazla kuş ve  toplamda 3000’e yakın kuş çeşit&adeti ile  Dünya’nın en büyük kuş parklarından bir tanesi olma özelliğinide elinde bulunduruyor. Son günümüzü Malezyanın tropikal ve doğal güzellikleri ile dinlenerek geçirdikten sonra akşam yemeğimizi alarak Uluslararası Kualalumpur Havaalanına Transfer oluyoruz. Unutulmaz hatıraları zihnimizde bırakarak “ Gerçek Asya Malezya”ya da veda ediyoruz.

10.GÜN   Kuala Lumpur-Tahran-Ankara

Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından yerel saat ile 23:15’de Mahan Air ile tahran aktarmalı olarak Anakara Esenboğa havalimanına sabah yerel saat ile 09:00’da varıyoruz.Bir başka turumuzda bulumak dileği ile, üç bey ile gezen bilir…

5 yıldız Otellerimiz;

The Royale Chulan Hotel Kuala Lumpur          Kuala Lumpur        8,8 Puan  http://www.theroyalechulan.com/

Hotel Equatorial Melaka                            Melaka                      8,0 Puan  https://melaka.equatorial.com/

The Westin Singapore                              Singapur                  8,3 Puan  http://www.thewestinsingapore.com/

Tura dahil olan hizmetlerimiz;

Tahran ve Rey panoromik şehir turu

Putrajaya şehir turu

Purtajaya tekne gezisi

Kuala Lumpur Şehir turu

Kuala Lumpur Kulesi(421m)

Kuala Lumpur Kuş Cenneti ve Frim Botanik Parkı

Meleka Şehir Turu

Meleka Tekne turu

Meleka Timsah Çiftliği

Johor Bahru Şehir turu

Singapur İnanç ve şehir turu

Sentosa Adası – http://www.sentosa.com.sg/en/  Rehberimizle;

Trick Eyes Museum, S.E.A Aquarium, Image of Singapore LIVE, Madame Tussaud, Skyline & Luge

Tüm Müze, Saray ve ören yeri girişleri

Üç ülkede de Türkçe Rehberlik hizmeti

Sabah-öğle ve akşam yemekleri olmak üzere toplamda 22 öğün yemek (Yemeklerde kişi başı su veya çay dahildir.)

(Sentosa Adasın tam gün serbest programda öğle ve akşam yemekleri serbest bırakılmıştır)

Lüks ve klimalı araçlarla tüm trasnferler

5 yıldız Delüks otellerde 7 gece konalama

Mahan Air Ankara-Tahran-Kuala Lumpur gidiş&dönüş uçak bileti

Singapur Kualalumpur arası tek yön trasnfer

30.000. Euro teminatlı seyahat ve sağlık sigortası

Yurt dışı çıkış pulu

Hariç olanlar;

Rehber-Şöför bahşiş ücreti

Otel ve restoranlarda ekstralar, içecek vb.(Yemeklerde kişi başı su veya çay hariç)

Programda belirtilmeyen tüm hususlar.

2039 Toplam Ziyaret 1 Bugün Ziyaret
Translate »