default-logo
Seyahat Tarihi: AÇIK TARİHLİ TURLAR
Yer: MAKEDONYA

MAKEDONYA & KOSOVA

TUR PROGRAMI

1.GÜN: İstanbul-Üsküp

Sabiha Gökçen Dış Hatlar Gidiş Terminali Üçbey Turizm kontuarında sabah saat 09.00’da buluşma. Pegasus Havayollarının tarifeli uçağı ile saat 11.05’de Üsküp’e uçuş ve 11.35’de Üsküp’e varış. Üçbey Turizm rehberi tarafından havalimanında karşılama. Otelimize yerleşmenin ardından Üsküp turumuza başlıyoruz. Camileri, Hanları, tarihi çarşısı ile Balkanlar’daki Osmanlı mirasının günümüzdeki en önemli örneklerinden olan ve Osmanlı’ya yetiştirdiği devlet ve ilim adamları ile ünlü Yahya Kemal’in “Üsküp ki Yıldırım Beyazıt Han diyarıdır, Evlad-ı Fatihan’a onun yadigârıdır” diye vasfettiği Üsküp şehrinin kaleden temaşası. Kale civarındaki Mustafa Paşa Camii ve postahane binasının görülmesi. Balkan Fatihleri, İshak Bey ve oğlu İsa Bey, Sultan Murat ve Murat Paşa Camileri ile tarihi Türk Çarşısı, Kapan Han ve Vardar Nehri üzerindeki Fatih döneminden kalan Taş Köprü’nün görülmesi. Vodno dağı’ndan Üsküp’e panoramik bakış sonrasında Kosova’ya hareket Priştina’da konaklama.

2.GÜN: Priştine-Prizen-Ohri

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra Priştina şehir turu,I Kosova meydan muharebesinin yapıldığı Kosova sahrası hareket, Balkanlara Osmanlı mührünü vuran şehit padişah Sultan I Murat’ın şehit edildiği yere inşa edilen meşhedi Hüdavendigar türbesini ziyaret, Prizen’e hareket. Prizen turumuzda Fatih Sultan Mehmet Han’ın yaptırmış olduğu Namazgâhı ziyaretle başlıyoruz. Sırasıyla Halveti Tekkesi, Mehmet Paşa Hamamı, Bayraklı Camii, Prizen Birliği, Sinan Paşa Camii, Şadırvan mevkiini gezdikten sonra ardından Ohri’ye hareket konaklama.

3.GÜN: Ohri-Sturga-Kalkandelen-Üsküp

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonrasında Tarihi Türk evleri ve altından sokak geçen evlerin arasından Kale’ye doğru yürüyoruz. Ziyaret edeceğimiz yerler arasında Ayasofya Camii, Fatih camii, Ohrikalesi ve Roma tiyatrosunu gördükten sonra aracımızla şehir merkezine geliyoruz. Mehmet Hayati Baba türbe ve tekkesini ziyaret edip Çınar Meydanı üzerinden, Hediyelik eşya satan dükkânların arasından göle doğru yürüyoruz.Göl kenarında kısa bir anlatımdan sonra Avrupa’nın en derin ve temiz gölü olan Ohri gölünde tekne turu yapıyoruz. Sonrasında Struga’da Ohri gölünde doğal ortamda yetişen benekli alabalıktan oluşan öğle yemeğimizi aldıktan sonra. Şairleri buluşturan şiir akşamları ile ünlü Struga’da Kara Dirim Nehri’nin Ohri Gölü’nden çıkış yerinin görülmesi ve yürüyüş. Kalkandelen hareket. Şar Dağları eteğindeki Kalkandelen’de Balkanlara özgü mimarisi ile ün kazanan Alaca Camii ve yine Balkanların en güzel dergahı olan, bahçesi müştemilatı ile çok güzel bir mistik mimari mirasa sahip Harabati Baba Tekkesi ziyaret Ardından Üsküp’e hareket akşam yemeği konaklama.

4.GÜN: Üsküp-İstanbul

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra Ardından Matko kayonun görülmesi ardından Üsküp Havalimanı’na hareket. Pegausus Havayollarının uçağı ile saat 12.15’de İstanbul’a uçuş ve 14.40’da İstanbul’a varış.

AÇIKLAMA

Bu Tur Grup Bazlı Çalışılmaktadır.

NOT: Birleşmiş Milletler Kararı ile gidilecek olan destinasyonun savaş ve doğal felaket halinde olması, gezinin bir başka tarihe -program ve fiyat aynı kalmak kaydıyla-ertelenmesini kendinde saklı tutar. 

YouTube’den Üçbey Turizm’in Videolarına erişmek için Abone Ol!

632 Toplam Ziyaret 1 Bugün Ziyaret
Translate »