default-logo

Macaristan – Slovakya – Avusturya

5 gece 6 gün

Osmanlı’nın İzinde Orta Avrupa Turu

 

 1. GÜN  ANKARA- İSTANBUL – BUDAPEŞTE (24 Ekim 2017 Salı)

Ankara Esenboğa Havalimanı iç hatlar gidiş bölümünde saat 07:00 de buluşarak 08:00 İstanbul uçağı ile İstanbul aktarımı yaparak İstanbul dan 11:55 uçağı ile  Budapeşteye hareket ve  saat 12:55 de varış. Budapeşdeye varışın ardından panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda; Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Unesco Listesinden Andrassy Caddesi, Opera, Kahramanlar Meydanı, Gül Baba Türbesi, Kalede son Budin Valisi Abdurrahman Arnavut Paşa mezarı görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Akşam

yemeği için  lobi’de buluşma. Akşam Yemeğimizi Türk restorantın da alıyoruz yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

 1. GÜN – ESTERGON KALESİ – VİŞEGRAD – SZENTENDERE (25 Ekim 2017 Çarşamba)

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Kanuni Sultan Süleymanın 1543 de feth ettiği Estergon Kalesine gidiyoruz. Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme olan Estergon Kalesi göreceğiz, Tuna nehri kenarındaki köyler ve kasabalar ile Vişegrad Kasabası gezilecek, Szentendere Artistler Köyünde Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacaksanız. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme.  Akşam  yemeği için  lobi de buluşma. Akşam Yemeğimizi Türk restorantın da alıyoruz yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

 1. GÜN – MOHAÇ – PEÇ – ZİGETVAR  (26 Ekim 2017 Perşembe)

Sabah erken saat’de alınacak kahvaltının ardından valizlerimizle çıkış yaparak  özel otobüsümüz ile Kanuni Sultan Süleymanın 1526 yılın‘da Macar ordusunu 2 saat gibi kısa bir sürede bozguna uğrattığı  Mohaç Harbi’nin yapıldığı Mohaça hareket ediyoruz, Mohaç‘da açık hava müzesini ziyaret ediyoruz. İkinci durağımız  Peç’e hareket  ediyoruz, varış’ın ardın dan şehir turu esnasında kiliseye çevrilen ancak tepesine dikilen haçın yanı sıra hilalin ve içine ilave edilen kilise müştemilatının Kasımpaşa Cami ile müze olan ancak son zamanlarda tamir edilerek ufak bir kısmında ibadete izin verilen Yakovalı Hasan Paşa cami ziyaretlerin den sonra, Osmanlı imparatorluğunda 46 Yıl Padişahlık yapmış, 13 kez sefere çıkmış ve son seferinde ruhunu teslim etmiş  Osmanlı’nın en uzun taht’ta kalmış padişahı Kanuni’nin 1566 yılında  gerçekleşen son seferi  ve vefat ettiği Zigetvar’a gidiyoruz. Kanuni’nin temsili mezarının bulunduğu Türk–Macar dostluk parkını ziyaret ettikten sonra diğer turlarda olmayan Balaton gölü bölgesine’e geçerek akşam yemeğimizi alıyoruz, yemek sonrası  otele transfer. Geceleme otelimizde. (Balaton)  

4.GÜN – BALATON -VİYANA- (27 Ekim 2017 Cuma)

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından valizlerimizle çıkış yaparak  Viyana’ya hareket ediyoruz. (Yolda uygun cami olması durumunda Cuma namazı için durulacaktır)Viyana ya varışın ardından şehir turumuzu yapıyoruz şehir turu esnasın’da;  Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater  Belveder sarayının bahçesi Holfburg ve Müzeler bölgesi. Otele yerleşme dinlenme. Akşam Yemeğimizi Türk restorantın’da alıyoruz yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

 1. GÜN – ViYANA –BRATİSLAVA-VİYANA (28 Ekim 2017 C.tesi)

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Slovakya’nın’n başkentini ziyaret ediyoruz, Kişi başı 25.000 €’luk milli gelirle Orta Avrupa’nın en zengin başkentlerinden biri olan Bratislava şehir turumuzda; Bratislava nehir kıyıları , Bratislava Kalesi, St.Martin katedrali, eski şehir merkezi, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası ve Mozart’ın 6 yaşında konser verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından Viyana’ya dönüyoruz alışveriş için serbest zaman. Akşam Yemeğimizi Türk restorantın’da alıyoruz yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde


 1. GÜN – VİYANA  ORMANLARI – MAYERLİNG – BADEN – VİYANA – ANKARA (29 Ekim 2017 Pazar)

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından  10, da otelden valizlerimizle ayrılarak  Viyana Ormanları turuna çıkıyoruz  görecegimiz yerler arasın da; Mayerling, Seegrotte , Baden Gezisi ve Schönbrunn Sarayı Bahçeleri  tur sonrası merkez  havalimanına transfer ve 14:20 THY sefer sayılı uçuşumuz ile 18:35 de İstanbula iniyor burdan yapacağımız aktarma ile 21:10 da ise Ankarada oluyoruz inşallah.

UÇUŞ Bilgisi

 Gidiş

TK2117 Y  TU 24OCT  ESBIST HK45X 0800 0915 Y M03.1E

TK1033 G  TU 24OCT  ISTBUD HK45  1155 1255 Y M03.2E

Dönüş     

TK1886 G  SU 29OCT  VIEIST HK45X 1420 1835 Y M04.1E

TK2178 Y  SU 29OCT  ISTESB HK45  2000 2110 Y M04.2E

 

* Ankara harici dönüşlerin kayıt öncesi bildirilmesi gerekmektedir. 

  Pakete dahil hizmetler:

 • 4 yıldız otellerde oda kahvaltı konaklama (5 gece)
 • Renaissance (Marriott)Wien Hotel vb-2 gece konaklama – Viyana   B8
 • Grand Hungaria vb 2 gece konaklama – Budapeşte
 • Hotel Annabella vb-1 gece konaklama –Balaton                  (Göl kenarı)
 • Türkçe Rehberlik
 • Klimalı araçla tüm trasnferler
 • 5 Aksam (helal) yemeği(2 Viyana,2 Gece Bud,1 Gece Balaton)
 • Mohaç Milli park ve Yakovalı Hasan Psşs Cami  giriş ücretleri
 • Viyana Ormanları turu
 • Thy ile Ankara-İstanbul-Budapeşte gidiş , Viyana-İstanbul-Ankara dönüş uçak biletleri
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Sağlık ve Seyahat sigortası

 

 • Pakete dahil olmayan hizmetler:
 • Öğle yemekleri (Helal restoranlarda serbest vakit verilecektir)
 • Bahşiş
 • Programda belirtilmeyen her türlü ekstra.

 

Tur Ücreti:

İki kişilik odalarda kişi başı  Ankara dan 1.099 Euro

İstanbul dan :                                             999.Euro

Tek kişi oda Farkı                                        195 Euro

 

 Not: Vize gereksinimi olan yolcularımız seyahat tarihinden 1 ay once vize başvurularını Macaristan büyükelçiliğine bireysel olarak yapmaları gerekmektedir. İhtiyaç duyacakları (otel rezervasyon ve bilet vb belgeleri) nihai kayıt sonrası kendilerine takdim edilecektir.

968 Toplam Ziyaret 1 Bugün Ziyaret
Translate »