default-logo

BAŞTAN BAŞA ÜRDÜN TURU
OKUL ARA TATİLİNDE
( vizesiz)

 • TÜRK/OSMANLI ŞEHRİ SALT * AMMAN ŞEHİR TURU
 • ÖLÜ DENİZ LUT GÖLÜ               * PETRA
 • WADİ RUM KONAKLAMASI * MUTE SAVAŞLARI BÖLGESİ
 • Çöl – SAFARİ TURU * VAFTIZ ALANI

TÜRK HAVA YOLLARI AYRICALIĞI İLE

TK 816 S 17NOV 3 ISTAMM HK1          0755 0910

TK 815 M 20NOV 6 AMMIST HK1         0235 0600

 

 

1.GÜN 17/11/2021 :  İSTANBUL –  AMMAN- SALT – PETRA

İstanbul Havalimanı’nda saat 5:30’da buluşuyoruz. Check-in işlemlerimizi tamamlayıp uçuş kartlarımızı alıyoruz. Pasaport kontrolünün ardından THY’nin TK 816 sefer sayılı uçağı ile saat 7:55’de Ortadoğu’nun kalbi Ürdün’e doğru hareket ediyoruz. Amman havalimanında aracımız ile buluştuktan sonra Amman şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Eski ve Modern Ürdün’ün başkenti olan Amman yedi tepe üzerine kurulu Ürdün’ün en büyük ve en güzel şehirlerindendir . Şehir turumuz esnasında Kale, Roma Tiyatrosu, Arkeolojik, Folklor Müzeleri ve Kral Abdullah Camii görülecek yerler arasındadır. Şehir gezimizin ardından misafirlerimizle birlikte Türk Başkonsolosluğu ( Konsolosluk randevusu İEL tarafından alınacaktır ) ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Ziyaretimiz sonrası Ürdün’ün görülmesi gereken en önemli yerlerinden biri olan ESKİ TÜRK ŞEHRİ SALT  kentine doğru yol alıyoruz. Yaklaşık yarım saatlik bir yolculuk sonrası Burada Osmanlı döneminden kalma eserleri ve 300 kadar Türk askerimizin şehitliğini ziyaret ediyoruz. Mûsâ aleyhisselâmın yeğeni ve vekili olan Hz. Yuşa Alehisselam makamının ziyaret. Hz Musa A.s Kayınpederi olan Şuayb Aleyhisselam’in kabrini ziyaret. Turumuz sonrası Petra’ya ev sahipliği yapan Wadi Musa’ya hareket ediyor , otelimize yerleşiyor ve gecelemeyi burada geçiriyoruz . Konaklama Petra 4* Hotelimizde .

 

 

 

 

 

2.GÜN 18/11/2021 :  PETRA – WADI RUM

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Nebatiler’in kayıp kenti, UNESCO korumasında olan, Dünya’nın en eski şehirlerinden ve 7 harikasından biri olarak sayılan Petra’ya doğru yola çıkıyoruz. Kayalara oyulmuş yapılarıyla dikkat çeken ve binlerce yıllık bir geçmişe ev sahipliği yapan bu Antik kent kendini hayran bırakacak. Kızıl renkteki kayalar ve kumlarla uzanan dar bir geçitten ilerleyerek, yaklaşık 1,5 km lik yolun sonunda tüm ihtişamı ile Petra karşımıza çıkacak. Petra’da göreceğimiz yerler arasında ünlü Al Khazneh (Hazine), Ad-Deir Manastırı, Qasr el-Bint Tapınağı, Aaron’un Mezarı, Royal Tombs Kraliyet Mezarları, kanyon içerisindeki kaya mezarları, amfi tiyatro ve Petra Arkeoloji Müzesi ile Nebatiler Müzesi. Petra Gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için WADI RUM şehrine hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası gerçek bir çöl deneyimi yaşayacağımız şaşırtıcı bir kumsal ovadan geçerek Wadi Rum’a ulaşacağız.

 

Sonsuzluk hissi veren Wadi Rum’da kayaların dağınık konumlanması, bu kayaların rüzgarın ve sıcaklık değişimlerinin etkisiyle farklı şekillere girmiş olması ve sarıdan, turuncuya, kırmızıya tam bir görsel şölen çıkartıyor. Gün batımında renklerin güzelliğini, gece ise gökyüzünün muhteşemliğini keşfedeceğiz. Burada kendinizi yıldızlara daha yakın hissedeceksiniz. Wadi Rum’a varışımızın ardından , Star Wars , Aladdin gibi hollywood filmlerine ev sahipliği yapmış ve 20 milyon yıllık kayalıkla çevrili olan Wadi Rum ‘da yaklaşık 2 saat sürecek olan 4×4 araçlar ile yapacağımız harika bir çöl safarisi ile güne başlayacağız. Bu safari sırasında uzun saçlı sürmeli çöl bedevilerinin yaşam şekillerini gözlemleme şansı yakalayacağız. Burada vereceğimiz fotoğraf molalarının ardından Konaklamamız muhteşem sonsuz bir sessliğin ve şanslıysak yüzlerce yıldızın altında , Wadi Rum kampında olacak . Not : Buradaki kamp konaklama imkanları 4*-5*  hotel kalitesinde olup , konfor açısından oldukça lüks ve rahattır .

 

    PETRA – Gizli İmparatorluk                               Wadi Rum – GECE MANZARASI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.GÜN : 19/11/2021

MAZAR (MUTE) / ÖLÜ DENİZ / VAFTİZ ALANI / AMMAN

Otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra yine yollara düşüyoruz. İstikamet Amman ama Ürdün’de daha görecek çok şey var. İlk olarak Antik Kral yolundan ilerleyerek yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ardından Mute savaşının yapıldığı bölge olan Mazar – Kerak bölgesine gidiyoruz. Burada Mute savaşının 3 büyük şehit kumandanı, Hz. Ali’nin abisi Cafer-i Tayyar (Cafer bin Ebu Talip), Zeyd bin Harise ve Abdullan bin Revaha’yı ziyaret ediyoruz. Haçlılar döneminde yapılan sonrasında Selahattin Eyyubi tarafından fethedilen ve bölgedeki en önemli kalelerden birisi olan Kerak Kalesini de görerek Ölü Deniz’e (Lut Gölü) iniyoruz. Dünyanın deniz seviyesinden en aşağıda bulunan (yaklaşık 400 mt) gölü olan Ölü Deniz aynı zamanda dünyanın tuz oranı en yüksek suyudur. İçerisinde onlarca farklı mineral de vardır. Ölü Deniz’de de kısa bir mola veriyoruz. İsterseniz suya batmanız imkansız olan bu göle girebilirsiniz. Ardından biraz daha ilerleyerek yine çok önemli ve özel bir mekana geliyoruz.  Hz. İsa ile Hz. Yahya’nın buluştukları ve birbirlerini vaftiz ettiklerine inanılan Şeria Irmağı’ndaki vaftiz alanına gidiyoruz. Hristiyanlar için çok büyük bir öneme sahip bu mekanı gördükten sonra otobüsümüzün yönünü başkent Amman’a çeviriyor ve akşam saatlerinde otelimize vararak  akşam  yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında Hotelimizde dinlenmemizin ardından Amman  Havaalimanına doğru yola çıkıyoruz. TK 815 sefer nolu uçağı ile saat 02:10’da  İstanbul’a hareket ediyoruz. Yeni gezilerde buluşmak üzere vedalaşıyoruz. 20/11/2021 tarihinde sabah saat 06:00’da İstanbul’a varış .

 

 

 

         Ölü Deniz – Şifa Kaynağı Göl                                          Vaftiz Alanı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FİYATLANDIRMA ALT SAYFADA

 

İki kişilik odada kişi başı konaklama  €  899,00
Tek kişi konaklama farkı  €  160,00
Çocuk Fiyatı ( 2-12 yaş )  €  720,00

 

 

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER ;

 

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul / Amman / İstanbul gidiş dönüş uçak bileti
 • 1 Gece Amman  , 1 Gece Petra , 1 Gece Wadi Rum  4* Hotellerde  Konaklama
  ( Wadi Rum konaklamamız 5 Yıldızlı Kamp kalitesinde gerçekleşecektir  . Ammanda sabaha kadar konaklama olmayacak istirahat sonrası havalimanına transfer olunacaktır .)
 • Sabah kahvaltıları ve Akşam yemekleri
 • Gizemli şehir Petra girişleri
 • Ölü Deniz , sahil girişi
 • Programda belirtilen tüm şehir turları
 • Amman tarihi kent giriş ücretleri
 • Çöl Safari Turu
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Araç içi ikramlar
 • Kişi başı günlük 2 şişe su .
 • Zorunlu Seyahat sigortası

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER ;

 

 • Covid kapsayan sağlık sigortası
 • Ürdün’e uçuşta istenen sağlık güvenlik kod temin ücreti ( aşı olanlar için ücretsizdir )
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınan içecekler

 

 

Not : Program içerik gün sıralamasında hava koşullarına bağlı olarak değişkenlik olabilir .

153 Toplam Ziyaret 1 Bugün Ziyaret
Translate »