default-logo

MİRAÇ KANDİLİNE ÖZEL 2 ÜLKE

KUDÜS & ÜRDÜN ZİYARET PROGRAMI

AMMAN – KUDÜS – EL HALiL – BEYTÜLLAHiM – ÖLÜ DENiZ – ERİHA – SALT – ÜRDÜN NEHRi

HZ.iBRAHiM, iSHAK, YAKUP, YUSUF, YUNUS, DAVUT, SÜLEYMAN, SAMUEL, MUSA, ŞUAYiP VE YUŞA A.S ziyaretleri ile muhteşem bir miraç kandil ziyaret programı

19.03.2020 / 23.03.2020   Aktarmasız Direk Uçuş (4 GECE / 5 GÜN)

 

1.GÜN 19.03.2020 PERŞEMBE: 

Ankara Esenboğa Havalimanında grubumuzla saat 11:30’da buluşarak Pegasus Havayollarının PC1710 Sefer sayılı 13:35 uçağı ile Amman’a hareket ediyoruz. 14:30 de varış ve Gümrük ve pasaport kontrollerinden sonra otobüsümüzle Kudüs’e hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kudüs’deki otelimizde.

2.GÜN 20.03.2020 CUMA:

Sabah Namazını Mescidi Aksada kılıp Otelimize dönüş  ve Kahvaltımızı otelde aldıktan sonra  Zeytin dağında bulunan Rabiatül adeviyye (ks) validemizin kabrini, Hz.İsa (as) efendimizin göğe yükseldiği noktada bulunan mübarek ayak izlerini ve Sahabenin ileri gelenlerinden Selmanı Farisi hz (ra) kabrini ziyaret ederek Mescidi Aksaya geçiyoruz,  Babürrahme mezarlığında kabirleri bulunan sahabeden Şeddad bin Evs (ra) ve Ubade bin Samit (ra)  ziyaret ediyoruz, ardından Aksa hareminde bulunan Mervan mescidi, Kadim aksa, Burak mescidini ziyaret ediyoruz ve Cuma namazı için erkekler Aksa camine bayanlar Kubbetüs sahra camine geçiyor. Cuma namazından sonra yürüyerek gerçekleştireceğimiz tarihi eski şehir turumuza başlıyoruz, bu tur kapsamında; burak (ağlama) duvarı, Hz.Davut (a.s) kabri, kıyamet klisesi, Hz.Ömer (ra) efendimizin namaz kıldığı caminin görülmesi,  Selahaddini Eyyubi’nin yaptırdığı cami, birçok Eyyübi ve Osmanlı eserlerini göreceğiz. Akşam yemeğimizi otelde alıp Akşam  ve Yatsı namazı için Mescidi Aksaya hareket ediyoruz.Yatsı namazı sonrası otele dönüş ve konaklama.

 

3.GÜN 21.03.2020 CUMARTESİ MİRAÇ KANDİLİ:

Sabah Namazını Mescidi Aksada kılıp Otelimize dönüş,  Kahvaltımızı otelde alıp Hz.İsa (as) efendimizin dünyaya teşrif ettikleri Beytüllahim şehrine hareket ediyoruz ve Hz.İsa (as) efendimizin doğduğu mağarayı ve üzerine yapılan Doğuş klisesini görüyoruz, Beytüllahimden ayrılıp El Halil şehrine geçiyoruz, burada; Hz.İbrahim (a.s), Hz.İshak (a.s), Hz.Yakup (a.s), Hz.Yusuf (a.s) ve Zevceleri Hz.Sare, Hz.Refika  validelerimizin kabirlerinin bulunduğu El Halil Camini ziyaret ediyoruz. Helhül kasabasına gidip burada medfun olan Hz.Yunus (a.s)’ın kabrini ziyaret edip caminde namaz kıldıktan sonra Hz.Ömer Efendimizin (r.a) Kudüse ilk giriş yaptığı Cebeli mukabbir (Tekbir) tepesinden Kudüsü panoromik olarak görüyor ve buradan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğinden sonra Akşam ve Yatsı namazı ve Miraç Kandili Özel programı için Mescidi Aksaya geçiyoruz, program sonunda otelimize geçiş ve konaklama.

 

4.GÜN 22.03.2020 PAZAR:

Sabah Namazını Mescidi Aksa’da kılıp otelimize dönüş kahvaltının ardından valizlerimizle çıkış yaparak, Nebi Samuel (as) Peygamberin kabrini ziyaret ediyoruz, ardından Hz.Musa (a.s), kabrinin bulunduğu Eriha’ya hareket ediyoruz, Hz.Musa (a.s)’ın kabrinin bulunduğu külliyeyi ziyaret edip Hz.İsa (as) Efendimizin yıkandığı bölgeyi görmek için sınırdaki Ürdün nehrine gidiyoruz. Buradan Eriha şehrine hareket ediyoruz yol üzerinde Lut gölünü ibretle temaşa ettikten sonra sınırdan Ürdüne geçiş yapıyoruz. Amman yolu üzerinde Cennetle müjdelenen büyük sahabe Ebu Ubeyde Bin Cerrah (r.a) ve Hz.Dırar Bin El Ezver (ra) ile civarında veba hastalığından metfun binlerce sahabeyi ziyaret ediyoruz.Buradan Hz.Şuayip (as) peygamberin kabrinin bulunduğu vadi’i şuaybe gidiyoruz. Burada ziyaretimizi yapıp, HZ.Yuşa (as) Peygamberin kabri şerifini de ziyaret ederek buraya 7km mesafedeki Salt Türk Şehitliğinide ziyaret ederek Ürdün’ün başkenti Amman’a varıp önce Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

 

5.GÜN 23.03.2020 PAZARTESİ:

Sabah kahvaltımızı alıp valizlerimizle otelden ayrılarak, Amman eski şehir bölgesine geçip Al Huseyni camini ziyaret ettikten sonra Ürdüne has yerel çarşıda alışveriş için serbest vakit veriyoruz. Buradan havalimanına geçiyoruz. Bagaj ve chek-in işlemlerinin ardından Ankara uçağı ile 15:10 de hareket edip saat 18:05 de Esenboğa havalimanına varıyoruz ve turumuz nihayet buluyor. Üç bey ile gezenbilir…

 

FİYAT;

* İki kişilik odalarda kişibaşı 850 €

* Tek kişi oda farkı 249 €

 

UÇAK SAATLERİMİZ

19/03/2020 Per        PC1710         Ankara – Amman    13:35 / 14:30                        

23/03/2020 Pzt        PC1711         Amman – Ankara    15:10 / 18:05                        

 TUR PAKETİMİZDE ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 

* ANKARA – AMMAN GİDİŞ – DÖNÜŞ  PEGASUS HAVAYOLLARI EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ

* 4 YILDIZLI OTELLERDE 4 GECE (3 GECE KUDÜSDE 1 GECE AMMANDA) KONAKLAMA.

* SINIR GEÇİŞ VERGİLERİ

* SEYAHAT SİGORTASI

* AÇIK BÜFE 4 ADET SABAH KAHVALTISI, 4 ADET  AKŞAM YEMEĞİ

* TÜRKÇE REHBERLİK

*  GRUP KUDÜS VİZESİ ALINMASI

* ÖREN YERLERİ VE MÜZE GİRİŞLERİ

* TÜM TRANSFERLER (Ayrıca Sabah, Akşam ve Yatsı namazlarına programdaki şekliyle otelden araç kaldırılacaktır)

* Kudüs’te ziyaret ettiğiniz yerleri içeren renkli baskı ve fotoğraflı 124 sayfa kitap hediye edilecektir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

-ÖĞLEN YEMEKLERİ

-YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI 50 TL

– KİŞİSEL HARCAMALAR

-YEMEKLERDE ALINACAK EKSTRA KUTULU İÇECEKLER

– TURDA BELİRTİLMEYEN TÜM ŞAHSİ EKSTRA HARCAMALAR

– ŞÖFÖR ve REHBER bahşiş isteğe bağlı olarak.

 

AÇIKLAMALAR;

  •  OTOBÜSÜMÜZ  YENİ MODEL VE  KLİMALIDIR.
  • OTELİMİZİN VE YEMEK YEDİĞİMİZ YERLERİN ÖZELLİKLE MÜSLÜMAN İŞLETMECİLERDE OLMASINA DİKKAT GÖSTERİLMEKTEDİR.
  • HER GÜN SABAH, AKŞAM VE YATSI NAMAZLARI MESCİDİ AKSADA KILINACAKTIR, TUR PROGRAMINA UYARAK BAŞTA CUMA NAMAZI VE SAİR VAKİTLER DENK GELİRSE MESCİDİ AKSADA KILINACAKTIR.
  • TUR PROGRAMINA İÇERİĞİ AYNI KALMAK KAYDI İLE TURUN AKIŞINI ÜÇBEY TURİZM DEĞİŞTİRME HAKKINA SAHİPTİR.

 

Ürdün

http://gezenbilir.com.tr/package/urdun-hakkinda-bilgi

Kudüs

http://gezenbilir.com.tr/package/kudus-hakkinda-bilgi

 

OTELLER

– 7 Arches Hotel                  4**** B8 https://www.booking.com/hotel/il/seven-arches.tr.html

– Rawa Hotel Suits            4**** B9 https://www.booking.com/hotel/jo/rawa-suites.tr.html

 

60 Toplam Ziyaret 1 Bugün Ziyaret
Translate »