default-logo

Kudüs Turu 29 Ocak – 1 Şubat 2018

Tarih Parkur Sefer Sayısı Kalkış Saati Varış Saati
Gidiş 29 Ocak 2019 Salı ucakİstanbul Atatürk – Tel Aviv TK 794 10:10 11:20
Dönüş 1 Şubat 2019 Cuma ucakTel Aviv – İstanbul Atatürk TK 789 20:55 00:25
OTEL
3 Gece
“ ÖRNEK PROGRAM “

 UÇUŞ DETAYLARI (TÜRK HAVAYOLLARI İLE ATATÜRK HAVALİMANI)

1.GÜN: İSTANBUL TELAVİV KUDÜS

İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde buluşma. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları ile Tel Aviv’e hareket ve Tel Aviv uluslararası Ben Gurion Havaalanına varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından rehberimiz tarafından karşılanma. Kudüs’e hareket ( 70 km. ) ve Zeytin Dağından Kudüs’ün genel görüntüsü eşliğinde Kudüs ile ilgili tarihi bilgi takdimi. Selman-ı Farisi r.a ve Rabiatül Adeviyye hazretlerinin kabirlerini ziyaret. Sion Tepesinde Hz. Davud a.s makamını ziyaret. Otelimize yerleşme. Akşam ve yatsı namazının edası için Mescidi Aksa’ya gidiş ve dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.GÜN: LUT GÖLÜ ERİHA NEBİ MUSA A.S

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltıdan sonra dünyanın en çukur bölgesi olan ve Lut kavminin helak olduğu, içinde hiçbir canlının yaşamadığı Lut Gölü’nün (Ölü Deniz ) görülmesinin ardından  Eriha’ya hareket.  Hz. Musa a.s’ın  külliyesinin  ziyaret edilmesi. Akşam ve yatsı namazlarının edası için Mescidi Aksa’ya gidiş ve dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.GÜN:AL HALİL NEBİ YUNUS A.S

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. El Halil şehrine hareket. Bölge halkının 4. Harem olarak vasfettiği Hz. İbrahim ve Sare Annemiz, Hz.İshak ve Refika Annemiz, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf peygamberlerin kabirlerinin bulunduğu külliye ve camiinin ziyareti. Dönüş yolu üzerinde Hz. Yunus kabrinin ziyareti sonrası Kudüs’e dönüş. Şam kapısından başlayarak eski şehir çarşı içinden  Mescid-i Aksa’ya  Baburrahme ve Yusufiye kabristanlığı çevre gezileri sonrası serbest zaman. Namazların Mescid-i Aksa’da edası. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.GÜN: KUDÜS MESCİD-İ AKSA YAFA TEL AVİV İSTANBUL

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltıdan sonra eşyalarımızla birlikte otelden ayrılış. Bizanslılarca inşa edilen Kıyamet Kilisesi ve Hz. Ömer Mescidi ziyaret edilecek.  Burak Mescidi, Mervan Mescidi, Kadim Aksa Camii ziyareti ve Mescid-i Aksa Hareminde Cuma namazının edası. Yahudiler için dünya üzerindeki en kutsal mekan olan Ağlama duvarı ile Sultan Süleyman‘ın yaptırdığı su bendinin görülmesi. Telavive hareket. Panoramik Tel Aviv turunun ardından Yafa’daki Mahmudiye Külliyesi, Karakol Binası ve Çeşme ile Sultan Abdulhamit’in tahta çıkışının 25. yılında yapılan Saat Kulesi’nin görülmesi. Serbest zaman sonrası Telaviv Ben Gurion Havalimanı’na geliş.Türk Havayolları ile İstanbul’a uçuş ve Atatürk Havalimanına varış.

Not: Rehberimiz yerel şartlardan dolayı gerekli gördüğünde içeriği aynı kalmak şartı   ile programda değişiklik yapabilir.

 ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • * Türk Havayolları ile gidiş- dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergisi
 • * Liste vize ve servis ücreti
 • * 4 yıldızlı otelde iki kişilik odalarda konaklama
 • * Otelde açık büfe sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
 • * Programda belirtilen tüm gezi, ziyaretler ve transferler
 • * Zorunlu Seyahat Sigortası
 • * Kulaklık Seti
 • * İkram Turizm rehberlik hizmetleri
 • * Seyahat seti
 • * İstanbul iç hat bağlantı ücreti

 ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

  • * Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
  • * Öğle yemekleri
 • * Otel ekstraları ve kişisel harcamalar

KONAKLAYACAĞIMIZ OTEL

4* National  Hotel    Kudüs merkezi oteller

İki kişilik odalarda kişi başı tur ücreti: 590 Euro Tek kişi oda farkı: 175 Euro

ÖNEMLİ NOTLAR
  • THY BAGAJ HAKKI 20 KG
 • Rehberimiz gerekli gördüğünde içeriği aynı kalmak şartı ile programda değişiklik yapabilir.
NOT: Bu tur İkram Turizm ile icra edilmektedir. Vize için telefonla detaylı bilgi alınız.
154 Toplam Ziyaret 1 Bugün Ziyaret
Translate »