default-logo

İSTANBUL / SEUL (+6 saat)

İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş Kore Havayolları kontuarı önünde buluşarak check-in, pasaport ve gümrük işlemlerimi yapıp muhteşem Uzakdoğu yolculuğumuza başlıyoruz. Modern Kore Havayolları’na ait sefer ile Türk halkına tarihi bağlarıyla bilinen dünyanın en modern ülkelerinden Güney Kore’nin başkenti Seul’e e hareket ediyoruz. Yaklaşık 9 saat 40 dakikalık direk uçuşumuzla başkent Seul’e ulaşıyoruz.

 

G.KORE / SEUL

Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan önce Seul şehrini tanıtan güzel ve keyifli bir tur yapacağız. Turumuzdaki ilk durağımız şehrin Namsan Bölgesi’nde bulunan 7934 metrekarelik, içinde Hanok denilen Joseon Hanedanı döneminden günümüze kadar gelen geleneksel Kore evlerinin bulunduğu (Bütün evler Seul şehrinin etrafından buraya taşınarak yeni baştan birebir ölçülerde restore edilmiştir.) Namsangol Hanok Köyü. Ardından Türkçe karşılığı ile Büyük Güney Kapısı diye adlandırılan, üzerinde 26 adet büyük alışveriş merkezi, 30.000 adet küçük mağaza ve 50.000 civarında irili ufaklı imalathanenin bulunduğu Namdaemun Pazarı’nı ziyaret edeceğiz. Gün batımına doğru 262 metrelik Namsan Tepesi’ne aracımızla  çıkıp, burada deniz seviyesinden 480 metre yüksekliğe kadar uzanan, 1980 yılında 15 milyar Won harcanarak(yaklaşık 16 milyon Amerikan Doları) inşa edilmiş, 2005 yılında restore edilmiş dünyaca ünlü Seul Kulesini ziyaret edecek, kulenin camlı ‘observatory’ bölümünden şehrin doyumsuz manzarasını seyredeceğiz. Şehir turundan sonra yerel bir restoranda akşam yemeği aldıktan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

SEUL

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra  1394 yılında inşa edilmiş, Kral Taejo (Joseon Hanedanliğı 1392 – 1910) tarafından yaptırılmış en büyük 5 saraydan biri olan Gyeongbokgung Sarayı, Balık Pazarı ve Insadong ’na gezimizle programız devam edecek. Bu turumuzda Eski Hanedanlık sarayını ziyaret ettikten sonra çok sayıda balık çeşitleri ve deniz canlılarını görebileceğiniz Kore’nin en ünlü Balık Pazarı sonrası öğle yemeğimizi alıp Seul’ün en popüler alışveriş ve sosyal merkezlerinden biri olan Insadong bölgesinde geçireceğimiz serbest zaman ile günü  tamamlayacağız. Akşam yemeği ve otele transfer.

SEUL – BUSAN

Seuldeki sabah kahvaltımızın ardından eşyalarımızla otelimizden ayrılarak Şehitliğimizin bulunduğu Busan şehrine geçiyoruz  2 saat 45 dakikalık bir yol sonrasında turumuz başlıyor;  İlk durağımız Jagalchi Balık Pazarı Kore’nin en büyük deniz ürünleri marketi olup Kore savaşından önce inşa edilmiş ve Busan’daki yerel halkın yaşam tarzını tanıklık edeceğimiz bu yeri gezdikten sonra deniz ve ormanın birbirine dokunduğu doğa harikası Taejongdae Parkı’nı ziyaret edeceğiz, güzel manzaraların ardından Kore Savaşında vefaat eden yabancı askerlerin mezarlığını ziyaret edip, Türk Şehitliğimize geçerek yıllar geçsede onbinlerce km ilerde olsalarda unutulmadıklarını bu ziyaretimizle göstermiş olacağız inşallah. Danubi treni ile Taejongdae Park’ı gezdikten sonra Busan’ın Machu Pichu ‘su olan en renkli ve güzel yerlerinden biri Gamcheon Kültür köyünü gezeceğiz . Burada rengarenk ve sanatsal fotoğraflar çekebilirsiniz. Sonrasında akşam yemeği ve otelimize transfer oluyoruz.

G.KORE/BUSAN – JAPONYA/TOKYO

Sabah alınacak açık büfe kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. (Bu sabah kahvaltı paket olarak alınabilir.) Check-in, pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Kore Havayollarına  sefer ile  dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olan ve hâlâ sembolik olarak imparatorluk ile yönetilen günümüzdeki yegâne ülke Japonya’nın başkenti Tokyo’ya hareket ediyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan Tokyo şehrini tanıtan yarım günlük panoramik bir tur ile Japonya gezilerimiz başlıyor. Turumuz esnasında; ünlü Asakusa Tapınağı, Tokyo’nun 24 saat boyunca en kalabalık bölgesi olan, restoranların, alışveriş merkezlerinin, café ve restoranların bulunduğu Ginza Bölgesi, yeni bir yerleşim birimi olan ve deniz doldurularak muhteşem bir bölge haline gelen Odaiba, elektronik cenneti Akihabara Bölgesi, 52. katından Tokyo’nun muhteşem manzarasını 360 derece göreceğiniz Roppongi Hills göreceğimiz yerlerden bazıları. (Tur esnasındaki serbest zamanınızda sizlere tavsiyemiz Akihabara’daki çok katlı mağazaları ziyaret etmeniz. Zira oldukça ucuz fiyata en son teknoloji ürünlerini Türkiye’den daha ucuz fiyata alabilirsiniz.  Özellikle video kamera, fotoğraf makinesi, play station / oyun fiyatları oldukça düşüktür.)  Akşam yemeğinden sonra otele trasnfer.

TOKYO

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra  Tokyo Kulesi & Kanal  gezimizde 30 milyonluk devasa şehir Tokyo’yu hem kalabalık caddeleriyle hem de okyanusa açılan onlarca su kanallarıyla gezme imkanı bulacaksınız. Şehrin sembolü olan, Paris’teki Eiffel Kulesi’ne benzetilmiş 333 metrelik Tokyo Kulesi, 11 binden fazla sanat eserinin ve arkeolojik kalıntının sergilendiği Ulusal Müze, hâlen imparator ve ailesinin ikamet ettiği İmparatorluk Sarayı (dışarıdan) ve 250 metrekarelik bir alana kurulu, dünyanın en ünlü Japon bahçe kompleksi olan Hamarikyu Bahçeleri turumuzda göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra Tokyo Körfezi’ndeki iskeleden bineceğimiz tekne ile adeta bir kanallar şehri olan Tokyo’yu su üzerinden gezeceğiz. Turumuzun sonunda otele dönüş. Akşam yemeği sonrası Geceleme otelimizde.

TOKYO – HAKONE  – OSAKA

Sabah kahvaltısı sonrası otobüsümüz ile Japonya’nın en yüksek noktası olan Fuji Dağı (3766 mt.) eteğindeki, eşsiz güzellikteki Hakone’ye hareket, yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculuktan sonra muhteşem manzarasıyla ziyaretçilerini büyüleyen Aşi Gölü’nde tekne gezintisi yapıp, Komagatake volkanik tepesine teleferikle çıktıktan sonra öğle yemeğimizi göl kenarındaki alacağız. Öğleden sonra hızlı trenlerin kalktığı Mişima tren istasyonuna gidecek ve burada dünyanın en hızlı trenlerinden olarak bilinen kurşun tren lakaplı Shinkansen(Şinkansen)’e binerek Osaka’ya geçeceğiz. Akşam yemeğimiz ve Osaka ‘daki hotelimize transfer.

OSAKA – KYOTO

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Kyoto turumuzu gerçekleştirmek için hareket ediyoruz . Japonya’nın kesinlikle en güzel şehri olan ve imparatorluğa tarih boyunca en uzun süre başkentlik yapmış (yaklaşık 1000 yıl, II. Dünya Savaşı’nda Japonya’da bombalanmamış tek şehir Kyoto’dur. Ayrıca Kyoto, Japonya’nın en eski, en tarihi ve en güzel şehri olmakla beraber günümüzde hâlâ geleneksel kıyafetleriyle Japonları sokaklarda yürürken görebileceğiniz yegâne yerlerden de biridir.) bu muhteşem şehri tanıtan yarım günlük panoramik turumuzda; zarif Japon bahçesi ve muhteşem mimarisi ile Golden Pavilion Zen Tapınağı, altında akan su kaynağının kutsal olduğuna inanılan Kiyomizu Tapınağı ve hemen önünde Japonya’ya özgü birçok orijinal ürün ve hediyelik eşya bulabileceğiniz alışveriş caddesi , Şogun Tokugava’nın yaptırdığı tarihi Nijo Kalesi de panoramik olarak göreceğimiz yerlerden bazıları. Öğle yemeğini tur esnasında yerel bir restoranda alacağız. Turdan sonra şehrin büyük çarşı ve mağazalarının bulunduğu ana caddesi Kavaramaçi’de serbest zaman. Daha sonra otele dönüş. Akşam yemeği sonrasında  Japonlar’ın ünlü çay merasiminin de görülebileceği, geleneksel Japon Tiyatrosu, Kukla Sanatı, Geyşa dansı ve Japon müziğinin temsil edildiği Gion Corner gösterisi sonrası Geceleme Osaka ‘daki hotelimizde .

 

OSAKA – NARA

Sabah kahvaltımızın ardından Osaka Turumuzu gerçekleştirmek için hareket ediyoruz . Osaka şehrini tanıtan yarım günlük panoramik turumuzda; 17. yüzyıldan kalma, geleneksel Japon mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Osaka Kalesi, günün her saati hareketli Dotonbori ve içinde birçok mağaza barındıran uzun kapalı pasajlardan oluşan Shinsaibashi göreceğimiz yerler arasında. Turumuz sırasında öğle yemeği yerel bir restoranda alınacaktır. Turdan sonra Nara ‘ya transfer oluyoruz . Kyoto’nun 40 km kadar güneyinde bulunan ve burada 8. yüzyılda imparatorluk başkentliği yapmış, açık hava müzesi Nara şehrini ziyaret edeceğiz. Gezeceğimiz yerler arasında; Todaiji Tapınağı (Dünyanın ahşap bina içerisinde muhafaza edilen 15 metre boyundaki, en büyük bronz Buda heykeli burada bulunmaktadır.) 3000 fener ile süslenmiş Kasuga Şinto Tapınağı ve 1200 ceylanın serbestçe etrafta gezindiği Kutsal Nara Ceylan Parkı.  Otelimize transfer sonrası dinlenmek veya alışveriş yapmak için serbest zaman. Akşam yemeğimizi otel dışında yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

OSAKA – İSTANBUL

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra deniz doldurularak yapılmış, havalandırma tertibatı ise havalimanı binasının içinde bulunan 2 adet devasa Boeing 747 motoru ile sağlanan dünyaca ünlü Kansai Uluslararası Havalimanı’na transfer. (Bu sabah kahvaltı paket olarak alınabilir.) Check-in, pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Kore Havayollarına ait sefer ile Seul’e  hareket ediyoruz.. Burada yapacağımız kısa bir aktarmadan sonra Kore Havayollarına ait sefer ile  İstanbul’a hareket.  Muhteşem Uzakdoğu turumuz sona eriyor. Üçbeyle gezenbilir…


Fiyata Dahil Olan Hizmetler ;

 • Kore Hava yolları direk uçuşu ile

    KE 956 K 06 OCT  1   ISTICN HK1          2120 1325+1  77W  E 0 BD SEE RTSVC                 

    KE 715 E  09 OCT 5 PUSNRT HK1       I  0920 1135  73H E 0 B SEE RTSVC                   

    KE 722 E 14 OCT  3 KIXICN HK1       1  0925 1110  739 E 0 S SEE RTSVC                   

    KE 955 E 14 OCT  3  ICNIST HK1        2  1340  1940 77W  E 0 DL SEE RTSVC                   

  İki kişilik odalarda kişibaşı 3,888, Euro

  Tek Kişi oda farkı  560 Euro

 • 8 Gece oda kahvaltı 4* Hotel konaklamaları
 • Kore ‘de 3 akşam yemeği
 • Kore ‘de 2 adet öğle yemeği
 • Kore profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Japonyada tüm öğle ve akşam yemekleri + yemeklerde su
 • Japonya ‘da Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Günlük kişi başı araçta 1 şişe su
 • Seul Şehir turu
 • Seul Kulesi observatory çıkış bileti
 • Gyeongbokgung Sarayı giriş bileti
 • Taejongdae Park içi Danubi tren bileti
 • Roppongi Hills seyir teras bileti
 • Tokyo kulesi çıkış bileti
 • Tokyo kanalında tekne turu
 • Hakone Aşi gölü tekne turu
 • Komagatake teleferik bileti
 • Kyoto Golden Pavilion giriş ücreti
 • Gion Corner gösteri giriş ücreti
 • Nara Todaji giriş ücreti
 • Yurt dışı çıkış pulu
 • Yurt dışı Sağlık ve seyahat sigortası

 


Hotellerimiz ;  (Booking puan 8 ve üzeri)
2 Gece Seul : Lotte City Guro Hotel 4* vb
1 Gece Busan : Crown Harbor Hotel 4* vb
2 Gece Tokyo : Villa Fontaine Shiodome 4* vb
3 Gece Osaka : Premium Cabin Osaka 4* vb


Fiyata Dahil Olmayanlar ;

 • Turda belirtilmeyen program harici her türlü husus
 • Yemeklerde kutulu vb. su harici içecekler

Notlar:

 • Program icrası sırasında namaz saatlerine ve helal yemek hususuna dikkat edilmektedir.
 • Japonya ve G.Kore Türk vatandaşlarına vize istememektedir. Seyahat tarihinde 7 aylık geçerli pasaportunuz olması yeterli olacaktır.
 • Piyasada satışta olan hiçbir programda olmayan turların fazlası ile tüm hizmetler fiyata dahil hesap edilen özetle ekstrası olmayan bir pakettir, böyle dolu bir paket en alt adetlerde hesaplayarak satışa çıkılsa idi ücret %30 daha yüksek olurdu bu sebeple tur yeter sayısı sağlanırsa tur gerçekleştirilebilecektir.

 

659 Toplam Ziyaret 1 Bugün Ziyaret
Translate »