default-logo

İSVİÇRE ALPLERİ TURU
İLK KEZ ŞEHİRLER VE KÖYLER BİR ARADA
14-18 Kasım  

4 gece 5 gün

DÜNYA’NIN EN GÜZEL ŞELALELER  DİYARI LAUTERBRUNNEN ,
ARAÇ GİRMEYEN KÖY MÜRREN , MASALSI HEİDİ KÖYÜ MAİENFELD

2 GECE LUZERN – 2 GECE ZURİH KONAKLAMA
BASEL – BERN – LUZERN – LAUTERBRUNNEN – MÜRREN – HEIDI KÖYÜ – ZURİH

THY ve RADISSON HOTEL Kalitesi ile

 1. Gün: Basel – Bern – Luzern

İstanbul Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 06:30’de buluşma. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Hava Yollarının TK 1923 sefer sayılı uçuşu ile 09:30’da Basel’e hareket. Yerel saat 10:40’da Basel’e varışın ardından alanda bekleyen aracımız ile panoramik şehir turumuz başlıyor. Ünlü Rönesans yazarı Hollandalı Erasmus’un mezarının bulunduğu Basel Manaserı, şehrin en güzel binalarından Hotel Les Trois Roi, şehrin ana meydanı ve pazar yeri Marktplatz, Hükümet Binası görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Orta Çağ atmosferini içinde barındıran büyülü kent Bern’i geziyoruz. Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki üç tarafı Aare Nehri ile çevrili, içerisinde birçok tarihi yapıyı barındıran eski şehir Altstadt, 100 metrelik kulesiyle Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki Bern Katedrali, 800 yıldır varlığını koruyan Bern’in simgesi saat kulesi, 1246 yılında inşa edilmiş hapishane kulesi Kafigturm, 220 farklı gül çeşidinin görülebileceği ve eski şehir manzarasının seyredilebileceği Rosangarden (gül bahçesi) görülerek Bern gezimizi tamamlayarak konaklama yapacağımız Luzern bölgesindeki otelimiz yerleşme. Konaklama otelimizde.

 1. Gün : Lauterbrunnen

Sabah kahvaltının ardından kışlık kıyafetlerimizi giyerek Dünya’nın en güzel manzaralarına ev sahipliği yapan MUHTEŞEM ALPLER’İN 3 merkezinden 2 si olan  Lauterbrunnen ve  Mürren gezimiz için hotelden hareket ediyoruz Sadece teleferik ile ulaşımın mümkün olduğu Mürren kasabası muhteşem Alpler manzarası ile büyülüyor. Mürren kasabasında briaz vakit geçirdikten sonra Lauterbrunnen Vadisi’ne doğru inişe geçiyoruz. Stechelberg üzerinden dünyanın tek buzul şelalesi olan ve dağ içinden onlarca farklı koldan ilerleyen Trümmelbach Şelalesi’ne geçiyoruz. Şelaleyi gördükten sonra “72 Şelaleli Vadi” olarak anılan Lauterbrunnen Vadisi’nin müthiş çeşitliliği ve şelaleri boyunca unutulmaz fotoğraflar çekiyoruz . Tur bitiminde Otelimize vardıktan sonra kalan zamanı serbest olarak değerlendiriyoruz.

 1. Gün:Luzern–Mainfeld(HeidiKöyü)–Zurih

  Sabah kahvaltıdan sonra ünlü şair Alexander Dumas’ın “İsviçre bir istiridye ise Luzern onun içindeki incidir” dediği, Luzern’e geçiyoruz. Kuğuların yüzdüğü gölde 1333 yılında tahtadan yapılmış sardunyalarla süslü, üzerinde 100’e yakın yağlı boya resmin sergilendiği Chapel Köprüsü, Fransız Devrimi sırasında hayatlarını kaybeden İsviçreli paralı askerler anısına tasarlanmış mızrak yarası almış aslan figürlü heykel, son olarak Reuss Nehri kenarında yapılacak yürüyüş sonrası turumuza, isviçreli yazar Johanna Spyrinin tarafından yazılan ve orijinal adı “Heidi, Girl of the Alp” (Alplerin Kızı Heidi) olan ve bu masalsı kahramanın yaşadığı köye doğru, Alp Dağlarının muhteşem manzarası eşliğinde devam ediyoruz. Kışın beyazı yazın yeşili kendine renk edinmiş bu masalsı şehir Maienfelde varışımızla ilk dikkatimizi çeken büyüleyici doğanın, romana tema olmuş yüzyıl önceki doğallığını ve güzelliğini korumasıdır. Maienfeld gezimizin ikinci noktası olan Heidini Evini geziyoruz. Heidihaus olarak bilinen bu yer tipik bir Alp köy evi. Ahşap malzemelerin kullanıldığı bu yerde, Heidinin yaşamına tanık olacak ve geçmişi yeniden yaşayacağız. Dağın eteklerinde yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından doğa ve sakinliğin cenneti Zürih’e hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden hotelimize yerleşiyoruz . Geceleme Zurih Hotelimizde .

 2. Gün : Zurih

Sabah kahvaltımızın ardından İsviçrenin en büyük kenti olan Zürihe şehir turumuzu başlatıyoruz Zürih kendisi ile aynı adı taşıyan gölün kuzey ucunda, gölü besleyen Limmat Nehrinin iki yakasına kurulmuştur. Avrupanın en büyük saatlerinden birine sahip olan St. Peter kilisesi, Opera binası, 12. Yüzyıldan kalma Zürih Katedrali burada panoramik olarak yerler arasındadır. Şehir turumuzu, tarihi merkez Lindenhofa çıkarak tamamlıyoruz. Burada tepeden Limmat nehrinin muhteşem manzarasının keyfini çıkarıyor, tarih boyunca Goethe, Wagner, Lenin gibi isimleri konuk eden ünlü Odeon Cafede kahve molası veriyoruz. Turumuz sonrası şehir merkezine gelerek alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman veriyoruz . Konaklamamız Zurich Hotelimizde .

 1. Gün

  Sabah kahvaltısı sonrası bizi bekleyen aracımız ile Basel Havalimanına gidiyoruz . Check in işlemlerimizi yaptıktan sonra İstanbul’a uçuşumuz yerel saat ile 11:30. İstanbul’a varışımız : 16:25 . Varışımıza istinaden bir sonraki turumuzda görüşünceye kadar ayrılıyoruz .

Uçuş Detayları

1 TK1923    14 KASIM İSTANBUL BASEL   0930 1040

2 TK1924    18 KASIM BASEL İSTANBUL   1130 1625

Iki kişilik odada kişi başı : 1450 Euro

Tek kişi konaklama farkı : 550 Euro

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Basel / Basel – İstanbul gidiş dönüş uçak bileti
 • Radisson Luzern ve Radisson Zurich Airport ve benzeri hotellerde toplam 4 gece oda kahvaltı konaklama
 • 4 Akşam yemeği – içecekler hariç
 • Basel – Bern – Luzern – Zurih şehir turları
 • Heidi köyü Mainfeld gezisi
 • 77 Şelaleli Masalsı Köy : Lauterbrunnen gezisi
 • Araç girmeyen , Alp’lerin en güzel köyü : Mürren gezisi
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Araçta günlük kişi başı 1 adet su
 • Zorunlu sağlık sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize Ücreti
 • Covid kapsayan sağlık sigortası
 • Yurtdışı çıkış pulu
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Tur programında belirtilmeyen servislerin tamamı

 

151 Toplam Ziyaret 1 Bugün Ziyaret
Translate »