default-logo
Seyahat Tarihi: AÇIK TARİHLİ TURLAR
Yer: İRAN

İRAN TURU PROGRAMI

PERS Medeniyetine bir yolculuk!

1.GÜN (TAHRAN-İSFEHAN)

Sabah 09:30 da Ankara Esenboğa Havaalanı Yurtdışı Gidiş terminali Üçbey Turizm Kontuarında buluşulup 11:45 te Ankara’dan direk Tahran’a uçuş. Tahrandan otobüsle İsfehan’a hareket. Akşam siasapol 33 kemerli köprüyü görüp, akşam yemeği alarak konaklama için otelimize geçiyoruz.

2.GÜN (İSFEHAN-ŞİRAZ)

Beş yıldızlı otelimizde alınan açık büfe kahvaltının ardından dünyanın 2.büyük meydanı olan İmam diğer adıyla Nakşi cihan meydanına, tarihi çarşılara ve safevi devletinin hükümdarlarının yaşadığı 40 sütun sarayına, sallanan minareleride içeren İsfehan daki şehir turunun ardından Şiraz’a gitmek için havaalanına hareket ediyoruz.

3.GÜN (ŞİRAZ-MEŞHED)

Şirazda konaklama ve sabah kahvaltısının ardından sırasıyla Hafız-ı Şirazi, Kerimhan Kalesi ve Seyyit İmam Rıza Hz.’nin kardeşinin kabri ve Şadiyi Şiraziyi ziyaret edip İranın inanç ve dini şehri olarakta bilinen Meşhed’e uçuyoruz. Akşamda ziyarete açık olan İmam Rıza türbesini ziyaret ediyoruz.Konaklama.

4.GÜN (TUS-MEŞHED)

Otelimizde alınan kahvaltının ardından Tus’a hareket ediyoruz.Burada Haruniye medresesi Acem’in en büyük şairi Şahnamenin yazarı şair firdevsinin kabrini ziyaret ve ardından İmam Gazali Türbesi, Nakşibendi Pirlerinden Aliyy’ul Farimendi Hz.’nin Farmet köyünde ziyaret ederek Meşhed’e dönüyoruz. Meşhedde akşam meşhur kapalı çarşı gezisi ve alışveriş imkanından sonra. Akşam yemeği ve sonrasında otelde konaklama.

5.GÜN (NİŞABÜR-ŞEHRUD)

Otelimizde alınan kahvaltının ardından otobüslerimizle Meşhed’den ayrılıyoruz. Sırası ile Nişabur’e burada büyük İslam Filozofu Ömer Hayyam’ın Kabri ve camisini ziyaret ediyoruz. Firuze taşının çıkarıldığı merkez olan Nişabur de kısa bir şehir turu ile yolumuza devam ediyoruz.Hasanul Harakani HZ’lerinin doğduğu ve yetiştiği Harakan köyünü ziyaret edip yine Şehrut şehrinin bistam köyünde medfun bulunan Bayezıd-i Bestami Hz.nin  Kabri ve Cafer-i Sadık Hz.’nin oğlunun kabrini ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretlerin sonunda Tahrana doğru hareket ediyoruz.

6.GÜN (TAHRAN-ANKARA)

Tahrana gece yarısından sonra geliyoruz buradaki zaman durumunun uygunluğu halinde Azadi Meydanı, İmam Humeyninin Kabri vb. yerleri de görüp uluslararası imam Humeyni Havaalanına geçerek 06:30 da direk Ankara için havalanıyoruz saat 09:00’da Ankara Esenboğa havalimanında gezimiz nihayet buluyor.

 • Otellerimiz 5 yıldız

 • Otobüslerimiz 2010 ve üzeri model olup 2+1 oturma düzenine sahip klimalı (Su ikramlı)

 • Türkçe Rehberlik

 • Sabah – Öğle – Akşam yemekleri

 • Yurt dışı çıkış harcı

 • Yurt dışı seyahat sigortası

 • Ankaradan direk uçuş gidiş dönüş ve İran iç hat uçak biletleri Toplam 4 uçak bileti

 • Dahil olup kişsel harcamalar hariçtir.

İstenilen Evraklar

 • En az 6 ay geçerli chipli Pasaport

   

  Önemli Not: Daha önc İsraile giden yolcuların pasaport sayfalarında İsraile ait yapıştırılmış vize veya kaşe olması durumunda Yeni Pasaport almaları gerekecektir İrana girebilmek için ve bayan misafirlerin yanında başörtüsü bulundurmaları gerekmektedir. 

YouTube’den Üçbey Turizm’in Videolarına erişmek için Abone Ol!

889 Toplam Ziyaret 1 Bugün Ziyaret
Translate »