default-logo

FAS KÜLTÜR VE İNANÇ TUR PROGRAMI

THY İLE 5 YILDIZ FULL BOARD

05 – 10 ARALIK 2017

 

01.Gün Ankara-İstanbul-Kazablanka-Rabat–Fes (05 Aralık Salı)

Ankara Esenboğa havalimanında saaat 06:45’de buluşarak TK2113 sefer sayısı ile İstanbula ve buradan TK617 sefer sayısı ile  Fas Kazablanka V. Muhammed havalimanına hareket ediyoruz.  Yerel saat ile 14:00’de karşılama buluşmanın ardından saat  14.00 bizleri bekleyen aracımız ile Rabat’a hareket ediyoruz. Rabat’a varış ve şehir turu; Kraliyet Sarayı, Hassan kulesi, Mohammet V’in anıtsal türbesi görüldükten sonra saat  Fes’e hareket, Yolda Berberilerin önemli yerleşim birimleri olan Khemisset ve Tiflet’ten geçilerek  Fes’e varıyoruz. 5 yıldız Ramada otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2. Gün : Fes  (06 Aralık Çarşamba)
Sabah kahvaltısının ardından, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan ve Fas’ın dini ve kültürel başkenti olan FES Şehir turumuzda; 14.Yüzyılda yapılan Bou Anania Medresesi, Al Attarine Medresesi, 9.Yüzyılda kurulmuş Karaounie üniversitesi, Andalous Camii, Yahudi Mahallesi, Güney Burcu, Nejarine Meydanı ve Çeşmesi, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı, zanaatkârlar çarsısı gezilecek, öğle yemeği ve Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı arkaik tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydan görülecek, panoramik Medina (Eski Şehir) turu sonrası yine Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün : Fes – Moulay İdris – Meknes  – Kazablanka (07 Aralık Perşembe)
Kahvaltıdan sonra saat erkenden  Meknes’e hareket ediyoruz.  Peygaber efendimizin torunlarından Moulay İdris Zerhoun yerleşim merkezine varış ve ziyaret sonrası yola devam ederek Meknes’e varış.  Öğle yemegi sonrası 17.Yüzyıl’da Mevlayi İsmail tarafından kurulan ve UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİ’nde yer alan Meknes turumuz başlıyor. Şehri çevreleyen 40 km lik surların içerisinde bulunan; 17.yy sulama havuzu Agdal, Fas’ın en güzel şehir kapısı Bab Mansour, Mevlayi İsmail Türbesi ziyareti ve El Hedim meydanı gezildikten sonrası Kazablanka’ya hareket. Akşam yemeği ve konaklama Kazablankadaki 5 yıldız Golden Tulip Farah Hotel’imizde.

4. Gün : Kazablanka – Marakeş (08 Aralık Cuma)
Sabah kahvaltısının ardından Kazablanka şehir turumuz başlıyor; Anfa & Ain Diab, Muhammed V Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı, 1986-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II camii kendi sınıfında dünyanın en büyük camisidir. (Cuma Namazı) 20.000 metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır, Panoramik Şehir Turu sonrası ögle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Marakeş’e hareket ediyoruz. Akşam “Kızıl Şehir” olarak adlandırılan Marakeş’ te yine 5 yıldız Ryad Mogador Menara  otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 5. Gün : Marakeş  (09 Aralık C.tesi)
Sabah kahvaltısının ardından “Kızıl Şehir” olarak adlandırılan ve UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİ’nde yer alan Marakeş’ turu. Şehrin 7 sahibi diye bilinen;  Kadı Iyad,  Shazeli,  Seyyidi Youssef,  Abdurrahman Es Sebti,  Süleyman Ec Jazuli,  Seyyidi Abdülaziz ve Seyyidi Ghezouali hazretlerinin kabirleri ziyareti sonrası  öğle yemeği hotelimizde, Saat 14h te “UNESCO Somut Olmayan Kültür Miras listesinde koruma altına aldığı ilk şehir meydanı” olan Jemaa el Fnaa yani Kıyamet Meydanı’na gidiyoruz. Jamaa El Fena Meydanı, Afrika’daki en hareketli meydan. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileriyle şenlenen bu alan, Marakşilerin buluşma alanıdır. Burada ufak bahşişlerle farklı farklı gösteriler izlerken çanta ve cüzdanlarımıza dikkat etmeyi unutmuyoruz. Ve bir Üç bey klasiği olarak turumuzun son akşamında Gala gecesi için Fas kültürünü yakından göreceğimiz, Chez Ali gösterisini muthiş bir akşam yemeği eşliğinde izleyerek gezimizi taçlandırıyoruz. Otele dönüş ve Konaklama.

 6. Gün: Marakeş – Kazablanka / İstanbul / Ankara (10 Aralık Pazar)
Sabah kahvaltısının ardından eşyalarımızla otelden chek out yaparak başkent Kazablanka’ya hareket ediyoruz. Kazablanka V. Muhammed havalimanında chcek-in ve bagaj işlemlerimizden sonra TK618 sefer sayısı ile yerel saat ile 14:30 ile dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yerel saat ile 22:10 İstanbul ve 01:05 Ankara’ya ulaşıyoruz inşallah.

Tur Ücreti

iki kişilik odada kişi başı : 1.100 Euro (İstanbul’dan katılanlar 999 Euro)
Tek kişi farkı : 195 Euro

Ücrete Dahil Olanlar
–  5*  Yıldız otellerde 5 gece konaklama
– Kahvaltı (5),  tüm akşam yemeği (5) , öğle yemekleri (4 )
– Programda yazan tüm geziler ile ören yeri giriş ücretleri
– Türkçe Rehberlik hizmetleri

– Klimalı otobüslerle tüm transferler

– Sağlık ve seyahat sigortası

– Yurt dışı çıkış harcı

– Chez Ali şov ve yemek

Ücrete Dahil Olmayanlar

– Bahşişler
– Yemeklerde alınacak içecekler
-Otel ekstraları ve turda belirtilmeyen her türlü husus

Not: Programın icrasında gece sabaha kadar uçak yolculuğu yapılıp aynı gün dinlenmeden akşama kadar tur yapmak zorunda kalınan ve dönüşte gece yarısı uçağa binilip sabaha kadar dinlenmeden yolculuk yapılmak zorunda bırakılan low coast (ucuz hava yolları) kullanılmamıştır..!  Ödüllü THY tercih edilmiştir. Ayrıca 3 öğün yemek ve tüm oteller 5 yıldız olarak planlanmıştır.Gezide Chez Ali şov dahil ekstra program satılmamaktadır.

 

* Güney Afrika Fas Aralık ayı sıcaklık ortalaması gündüzleri 18-24 derece olup gezi için idealdir.

Nereden
(Şehir/Havalimanı)

Nereye
(Şehir/Havalimanı)

Kalkış

Varış

Havayolu

Kabin

Bagaj Hakkı

Koltuk Seçimi

ANKARA / Esenboğa

İSTANBUL / Atatürk

08:05
05.12.2017 Salı

09:20
05.12.2017 Salı

Description: HY

Ekonomi

30 kg Max

İSTANBUL / Atatürk

KAZABLANKA / Muhammed V.

10:50
05.12.2017 Salı

13:05
05.12.2017 Salı

Description: HY

Ekonomi

30 kg Max

KAZABLANKA / Muhammed V.

İSTANBUL / Atatürk

14:35
10.12.2017 Pazar

22:10
10.12.2017 Pazar

Description: HY

Ekonomi

30 kg Max

İSTANBUL / Atatürk

ANKARA / Esenboğa

23:55
10.12.2017 Pazar

01:05
11.12.2017 Pazartesi

Description: HY

Ekonomi

30 kg Max

1399 Toplam Ziyaret 1 Bugün Ziyaret
Translate »