default-logo
Seyahat Tarihi: AÇIK TARİHLİ TURLAR

F A S

Kültür ve İnanç Turu

4 GECE 5 GÜN

MARAKEŞ – KAZABLANKA – ESSAOURİA – RABAT

1. Gün Istanbul (Saw) – Casablanca – Marrakech

Sabiha Gökçen Havalimanında acente yetkilileri ile saat 22.30′da buluşma Air Arabia Havayolları’na ait sefer ile saat 01.15′te Casablanca’ya hareket. V. Mohammed havalimanına varışımıza istinaden. Türk rehberimiz tarafınca karşılama ve kızıl şehir Marrakech’e hareket, Varışımızı takiben  Marakeş şehir turu, anıtsal Koutoubia Camii, Fas işi mozaik ve ahşap süslemelerle bezeli Bahia Sarayı, Saadian Türbeleri ve zeytin ağaçlarıyla çevrili Menara Bahçeleri görülecek yerler arasındadır. Alınacak öğle yemeğinin ardından geleneksel dev bir labirenti andıran Marakeş çarşısının tüm geleneksel köşelerini keşfedeceksiniz. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, deri dabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşacaksınız. Oğle yemeğinden sonra (opsiyonlu). Günümüz, Afrika’daki en hareketli şehir meydanı Jamaa El Fna Meydanı ile sonlanacak. Gerçek bir “mucizeler avlusu” diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan birisidir. Meddahlar, yılan oynatacıları, dövmeciler, Hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jamaa El Fna için kısaca “açık hava tiyatrosu” diyebiliriz. Geceleme Marakeş’deki otelimizde.

2. Gün Marrakech – Essaouira – Marrakech

Sabah kahvaltısının ardından  günü birlik Essaouira turu. Atlas Okyanusu kıyısında yer alan bu küçük balıkçı şehri Fas in en romantik mekanidir. Bizlere birazda eski Bodrumu hatırlatan Essaouira Orson Welles gibi birçok sanatçiya ilham kaynağı olmuştur. Eski bir Portekiz limani olan şehir Arap hâkimiyeti sırasında kale ve tarihi limanını koruduğu gibi Hıristiyan Portekizliler ve Musevi nufusa katılan Müslümanlarla tam bir kozmopolit yapıya bürünmüştür. Birbirini dik açılarla kesen sokak ve caddelerden olusan medinası donem şehirciliği icin bir örnektir. Kilometrelerce uzunluktaki kum plaj her sene uluslararasi dalga sorfu yarişmalarina ev sahipliği yapar. Yol boyu doğal güzellikleri izleyerek ulaşacağımız şehirde kale, Medina, çarşı, liman gibi onemli ve değişik alanları ziyaret edecek öğle yemeği ve alis verisler için limanda serbest zaman ve Marrakech’e dönüş, akşam yemeği ve eğlence için  Fas’a özgü folklorik danslarla yemekli Chez Ali Show’u izleme imkânı . geceleme otelimizdedir.

 3. Gün Marrakech – RABAT – Casablanka

Sabah kahvaltısının ardından Casablanka’ya hareket ediyoruz . Yol Üzerinde Rabat ‘ a uğrayarak , Rabat şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz . Fas’ın başkenti ve en eski şehirlerinden biri olan Rabat, kraliyet ailesinin en önemli şehirlerinden biri olmuştur. Rabat şehir turunda görülecek yerler arasında 5. Muhammed Anıt Kabri, 12. yüzyıl Hassan Kulesi, Kraliyet Sarayı yer alıyor. Rabat’ın ardından Casablanka’ya devam ediyoruz . Otelimize varışımızı takiben odalarımıza yerleşme , geceleme otelimizde .

4. Gün  Casablanca

Sabah kahvaltısının ardından Casablanca şehir turunu gerçekleştiriyoruz . Turumuzda, 1986-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II camii görülecektir. Dünyanın en büyük camisidir. 20 000 metrekare

alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktir . Anfa & Ain Diab, Muhammed V Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı ve ardından oğle yemeği için serbest zaman (opsiyonlu). Geceleme otelimizde .

5. Gün  Casablanca / Istanbul (Saw)

Sabah kahvaltısının ardından kişisel aktiviteler için serbest zaman . Uçuş saatimize doğru  Casablanca havalimanina hareket. Bilet işlemleri sonrası pasaport kontrolunden geçiş ve uçağa biniş. Saat 18.00′da Istanbula uçuş. 4h30 saatlik uçuş sonrası 00.25′de Istanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler ;

İstanbul-Fas Air arabia eko. Uçak biletİ

2 gece Casablanca 4* hotelde HB konaklama

2 gece Marrakech 4* hotelde  HB kobaklama

Marrakech sehir turu

Essaouira turu

Rabat turu

Chez Ali Show

Turkce rehberlik

Yurt dışı çıkış pulu

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler ;

*  Kişisel Harcamalar

*  Ören yeri

*  Öğle yemeği

***Bu tur grup için yeterli adet olması halinde düzenlenecek olup Sadece Ön kayıt alınmaktadır. Seyahat tarihi ön kayıtlara göre netleşince bırakılan irtibat bilgilerine geri bildirim yapılacaktır.

NOT: Birleşmiş Milletler Kararı ile gidilecek olan destinasyonun savaş ve doğal felaket halinde olması, gezinin bir başka tarihe -program ve fiyat aynı kalmak kaydıyla-ertelenmesini mecbur kılacaktır, acenta ve yolcu bu kararı peşinen kabul eder. 

YouTube’den Üçbey Turizm’in Videolarına erişmek için Abone Ol!

720 Toplam Ziyaret 1 Bugün Ziyaret
Translate »