default-logo
Yer: İTALYA

Venice-Italy

 

 

 

… BÜYÜK İTALYA TURU ….

 

1.Gün : 29.Ocak.2016 * Ankara – İstanbul – Milan

Ankara Esenboğa havalimanı iç hatlar gidiş kontuarında saat 11:15’de buluşarak bagaj işlemlerimiz ardından PC105 sefer sayılı pegasus uçuşumuz ile 12:30-13:30 İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına ulaşıyoruz, gezimize İstanbul’dan katılacak konuklarımızla buluşarak pasaport kontrolünden geçip PC721 sefer sayılı Milan uçuşumuz ile 15:00-17:15 İtalya turumuz başlıyor. Karşılama sonrası bizi bekleyen özel aracımız ile akşam yemeği için restorana gidiyoruz. Akşam yemeğimiz sonrasında dinlenmek ve serbest zaman için hotelimize transfer oluyoruz .Milan şehir merkezinde olan otelimizden dileyenler bir akşam gezisi de yapabilirler.

2.Gün : 30.Ocak.2016 *  Milan – Verona  

Kahvaltımızın ardından Lombardiya bölgesinin en kalabalık ve İtalya’nın Roma’dan sonra en çok nüfusa sahip Milan şehrindeki gezimiz başlıyor. Modern ve tarihi güzelliklerin bir arada uyum içinde yaşadığı Milano, İtalya’nın kuzey bölgesinin en önemli şehri olarak büyük bir öneme sahip. Ortaçağ boyunca sahip olduğu Avrupa’nın bankacılık ve ticaret merkezi unvanını bugün de finans merkezi olarak sürdüren milano yanı sıra dünyanın önemli moda merkezlerinden biri ayrıca. Milano’nun merkezindeki meydan Piazza del Duomo’yu ziyaret ettiğinizde Milano Katedrali’nin göreceksiniz. Görkemi ile dünyanın her tarafından pek çok turisti kendine çeken bu katedral, Avrupa’nın en güzel katedrallerinden biri. Milano’nun simgelerinden olan opera binası La Scala ise sanat dünyası için önemli bir merkez. Turumuz esnasında; Duomo, La Scala meydanları yanı sıra diğer turlarda olmayan Milan Fatih Cami‘de göreceğimiz yerler arasında yer alacak. Milan turumuzu tamamladıktan sonra kuzey İtalya’nın dükler şehri Verona’ya geçiyoruz. Seyahat esnasında öğle yemeğimizi (lunch box) olarak alıyor ve seyahatimize devam ediyoruz . Verona’ya ulaştıktan sonra hemen şehir turumuza başlıyoruz; tarih deki büyük aşk hikayelerinden biri olarak ismini duyduğunuz Romeo & Julietin evini görüyor ve bir kez daha hikayelerini yaşadıkları mekanda dinliyoruz. Düzenli mimarisiyle dikkatimizi çeken bu şehirde tur sonrası alacağımız akşam yemeği ve sonrasında konaklama için otelimize geçiyoruz.

3.Gün: 31.Ocak.2016 * Verona – Venedik – Montecatini (Floransa Bölgesi)

Kahvaltımızın  ardından ,Veronaya veda ederek ilerleyen dönemde sular altında kalacağı söylenen dünya’nın en çok ziyaretçi alan şehirlerinden olan muhteşem Venedik ada turumuzu gerçekleştiriyoruz. Sular üzerine kurulmuş olan bu şehir tarihi ile bizleri çok etkileyecek. Gezimiz esnasında; San Marco Meydanı, Bazilikası, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, İşkence Köprüsü, Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü keşif duraklarımız arasında. Öğle yemeğimizi de  bu muhteşem adada alıyor ve adayı tüm yerel güzellikleri ile yaşamanız için tur sonunda uzunca bir serbest vakit veriyoruz. Su ve tekne korkusu olmayan arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Venedik’e özel  Gondol turu yaparak da adanın güzelliklerini farklı bir açıdan yaşayabilirler. Venedik turumuz sonrasında 2,5 saat süren yolculuğumuz ile Montecatini’ye transfer oluyor , hotelimize yerleşiyoruz . Akşam yemeği ve geceleme hotelimizde.
Ekstra gezi: Gondol Gezisi | 25 Euro

30 dakika süren Gondol turunda;  Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasında.

4.Gün : 01.Şubat.2016 * Montecatini – Floransa – Pisa  – Montecatini

Kahvaltımızın  ardından  Toskana bölgesinin başkentlerinden olan Floransa şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz . Tarihi mimari yapısını halen koruyan bu muhteşem şehir  tarihi ve modern hayatı bir arada biz misafirlerine sunuyor. Yapılacak şehir turumuz esnasında;  Çan Kulesi, Vaftizhane, Signoria Meydanı göreceğimiz heybetli yapılardır. Gezi sonrası 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa’ya gidiyoruz. Öğle yemeğimizi de bu şirin şehirde alacağız. Doğa ve tarihi güzellikleri bir arada yaşayabileceğiniz bu yolculuk sırasında;  Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek ve dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilecekler. Gezimiz sonunda aynı hotelimize geri dönüyoruz . Akşam yemeğini dışarıda aldıktan sonra geceleme hotelimizde .

5.Gün : 02.Şubat.2016 * Montecatini – Siena – Roma

Kahvaltımızın ardından Siena’ya doğru yola çıkıyoruz. Şehir, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlü ayrıca turumuzda; Siena Katedrali, Palazzo Publico (Belediye Binası) göreceğimiz yerler arasında. İtalya’nın bilhassa keyifli yemek yenecek ve aynı zamanda Toscana’nın güzel yerel içeceklerinden alma imkanına sahip olacağınız Siena şehri, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesi.Siena şehir turumuz ardından Roma’ya geçiyoruz . Tersten okunduğunda “AMOR=AŞK “ olan; tarihe savaşları, güzellikleri, kültürü ile damgasını vuran bu şehir Osmanlı İmparatorluğu döneminde de ikili ilişkilerimizde en çok münasebetimizin olduğu bir noktadır. Kimisine göre Aşk , kimisine göre buram buram tarih dolu olmasından dolayı KÜLTÜR başkenti olan bu muhteşem şehir’de  Panoramik olarak ; Colosseum (dışarıdan) , Venedik Meydanı, Vatikan ve San Pietro Bazilikası, İspanyol Merdivenleri, Aşk Çeşmesi ve Roma Camii ‘ni göreceğiz . Roma turu esnasında öğle yemeğimizi de yine helal restoranda alacağız. Turlarımızın bitimiyle bu uzun günün sonunda Romadaki otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimizi dışarıda yiyoruz , geceleme hotelimizde .

6.Gün : 03.Şubat.2016 * Roma – Napoli – Pompei – Roma

Kahvaltımızın ardından 250 km yolculuğumuz ile Napoli ve Pompei şehir gezilerini gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz . Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei’de M.S.79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı’nın eteklerine uzanıyor. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmış. Görülecek yerler arasında; Bazilika, Forum, Vetil’in evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları ve tiyatrolar yer alıyor. Bu muhteşem gezinin ardından özel otobüsümüz ile Napoli’ye geçiyoruz. 16. Yüzyıl’da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasında. Ünlü sinema yönetmeni Fellini’nin filmlerine konu olmuş gerçek İtalya Kültürü’nü tanıma fırsatı bulabileceğiniz Napoli, İtalya’nın görülmeye değer şehirlerinden bir tanesi. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alıyor , tur bitiminde hotelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz dışarıda , geceleme hotelimizde.

7.Gün : 04.Şubat.2016 * Roma – İstanbul – Ankara 

Sabah kahvaltısından sonra otelimizden Roma hava alanına transfer oluyoruz . Pegasus H.Y ‘nın PC 536 nolu seferi ile saat 14:10’da dönüş yolculuğumuz başlıyor, istanbula 17:40’da inen uçağımız, aktarmasıyla 19:40-20:45 ‘de Esenboğa hava limanına varmasıyla gezimiz son buluyor. Üç bey ile gezen bilir…

 


2538 Toplam Ziyaret 1 Bugün Ziyaret
Translate »