default-logo

Özel Uçuş ile

Özbekistan Ziyaret(İnanç) Buhara & Semerkand Turu

 1. Program

30 Ekim – 04 Kasım 2019

 

1.GÜN: ÇARŞAMBA * İstanbul è Buhara 30 Ekim 2019

İstanbul havalimanında saat 22:00’de grubumuz buluşuyor. Pasaport ve bagaj işlemleri ardından

2.GÜN: PERŞEMBE * Buhara 31 Ekim 2019

İstanbul havalimanından Atlasjet hava yollarının KK 6776 sefer sayısı ile saat 01:00’de ki DİREK uçuş ile Buhara-i Şerife yerel saat ile 07:05’de iniyoruz.(+2 Saat farkı vardır) Buhara havalimanın’dan 07:45 çıkışımızla yerel Türkçe rehberimiz yeni model klimalı otobüs ile bizleri karşılayarak kahvaltımızı almak üzere restoranta geçiyoruz. 08:30 – 09:30 kahvaltımız ardından Buhara şehir turu ile programımız başlıyor;

Leb-i havuz, Poyi Kalon Kompleksi, Kalon Minaresi, Mir Arap Medresesi, Ark Kalesi, Lebi Havuz Camisi, İsmail Samani Türbesi, Eyyüb Peygamber Türbesi ve Çar-Minar Medresesi, Taki Telpak Furuşan, Taki Zergeran, Taki Sarrafan Kapalı çarşıları ve Nasrettin hoca heykeli görerek otelimize ilk gün biraz erken geçerek 15:30 akşam yemeğine kadar istirahat ediyoruz.20:00

Akşam yemeği ve konaklama Buhara otelimizde.

3.GÜN: CUMA * Buhara – Gücdüvan – Buhara 01 Kasım 2019

Sabah Buhara otelde alacağımız kahvaltı sonrası çıkış yaparak Altın silsile imamlarının ziyaretine silsiledeki sıra üzere başlıyoruz:

Hz. Abdülhalık-ı Gücdüvani (ks), Hz. Arif-i Rivgeri (ks), Hz. Mahmud İncir-i Fağnevi (ks), Hz. Ali Ramiteni (ks), Hz. Muhammed Baba-ı Semmasi (k.s) den sonra Şah-ı Nakşibendi hz.’lerinin vasiyeti üzerine önce hocası Emir Külal Hz. türbesini, ardından muhterem anneleri Arife hn.’ın türbesi ve sonunda gezimizin belki de en önemli noktası olan Şah-ı Nakşibendi hz. türbe ve külliyesi ziyaret ediyoruz.

*Program akışına göre Cuma namazı Buhara-ı Şerifte kılınacaktır.

Akşam yemeği ve konaklama Buhara otelimizde.

4.GÜN: CUMARTESİ * Buhara – Semerkand 02 Kasım 2019

Sabah kahvaltı sonrası Semerkanda doğru yola çıkıyoruz; (290km 4 saat)

Yolumuz üzerinde önce Nevai vilayetinde Hoca Arif Deggoroni hz. ziyaret edip Semerkanta yaklaşınca Hoca İsmail köyündeki altı büyük Hadis imamı’nın en müşhuru olan İmam Buhari hz.’lerinin türbe, külliye ve yeni yapılan hadis bilimleri merkezini ziyaret ediyoruz.

Semerkant otelimize yerleşip, Akşam yemeği ve konaklama.

5.GÜN: PAZAR * Semerkand 03 Kasım 2019

Sabah kahvaltı sonrası eşyalarımızla otelden ayrılarak son gün turumuza başlıyoruz;

Altın silsilenin bu şehirdeki halkası Ubeydullâh-ı Ahrâr Hz.(ks.) türbe ziyareti ardından Registan Meydanı’nda bulunan üç medrese: Uluğbey, Tilla Kari ve Şirdar Medreseleri, Uluğbey Rasathanesi, Sahabe efendilerimiz ’den Şâh-ı Zinde (Kusem bin Abbas) (RA) türbesi, Hz. Hızır Mescidi, Bibi Hanım Mescidi ve itikat imamız İmam Maturidi hz. Türbesi ile ziyaretlerimizi tamamlıyoruz.

Dönüş öncesi alışveriş için Semerkantın en meşhur yerel pazarı olan Siyop Pazarına giderek; çekirdeksiz siyah üzüm, ince kabuk badem gibi şifa kaynağı envai çeşit kuru yemişler ile ayrıca merakı olan misafirlerimiz yöreye has; dobbi, karakul, kalpak gibi giyim aksesuarlarının orjinallerini bu pazarda çok uygun fiyata bulabileceklerdir.

Alışveriş sonrası Semerkand otelimizde alacağımız akşam yemeği sonrası konaklama.

6.GÜN: P.tesi * Semerkand è İstanbul 04 Kasım 2019

Sabah eşyalarımızla otelimizden çıkış yaparak uluslararası Semerkand havalimanına transfer oluyoruz. Atlasjet havayollarının KK 6777 sefer sayılı uçuşu ile yerel saatle 08:05’de başlayan yolculuğumuz İstanbul havalimanında 10:45 yerel saat ile sona erecektir.

 

 • Lansman Tura ÖZEL Perakende Satış Ücretleri:

İki kişilik odalarda kişibaşı 699 Euro

Tek kişi oda farkı 150 Euro

0-2 50 Euro (Vergi)

3-12 Yaş ek yataklı 550 Euro

 

Pakete dahil olan hizmetler;

 • 4 yıldız Grand Buhara, Atlas vb otellerde yarım pansiyon                                                                            (Sabah kahvaltı akşam yemek dahil) konaklama,
 • Türkçe Rehberlik hizmetleri
 • 2019 model Yutong 53 kişilik klimalı vb otobüslerle tüm trasnferler,
 • Programda belirtilen müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
 • Altın Silsile ziyaretleri 8 piran (Şehir dışları dahil)
 • Atlasjet hava yolları ile İstanbul Buhara – Semerkant gidiş dönüş çift yön yurt dışı uçak bilet ücreti,
 • Sağlık Seyahat Sigortası

 

Hariç Olan Hizmetler:

 • Öğlen yemekleri
 • Yurt dışı çıkış harcı 50 TL
 • İstanbula kadar olan yurt içi ulaşım
 • Programda belirtilmeyen her türlü ekstra
 • Rehber ve şöför bahşişleri

*Özbekistan Türk vatandaşlarına VİZE istememektedir, seyahat tarihinden en az 7 aylık geçerli pasaportunuz yeterli olacaktır.

 

 

 

125 Toplam Ziyaret 1 Bugün Ziyaret
Translate »