default-logo
Yer: İSPANYA VE ENDÜLÜS

 

spainnn

 

 

BAŞTAN SONA; İSPANYA TUR PROGRAMI

  1. GÜN: (Ankara-İstanbul-Madrid)

Ankara Esenboğa havalimanı iç hatlar gidiş kontuarında sabah 05:30’da buluşarak bagaj işlemlerimizin ardından PC 4107 sefer sayılı uçuşumuz ile 06:30-07:30 Sabiha Gökçen İstanbul aktarmasıyla saat 09:55-13:45’de Madrid-Barajas Hava alanına iniyoruz. Karşılamanın ardından öğlen yemeğimizi lunch box (Sandviç vb) şeklinde yolda alarak hızlıca Madrid şehir turumuza başlıyoruz; Boğa Arenası(dışarıdan), İspanya Meydanı, Alcala Kapısı, Kraliyet Sarayı(dışarıdan), Puerta del Sol, Kibele ve Neptuno Anıtlarını, Santiago ve Bernabeu-Real Madrid Stadyumu’nu görüyoruz. Helal Restoran’da alacağımız akşam yemeğinin ardından dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

  1. GÜN:  (Madrid-Toledo-Cordoba)

Kahvaltının ardından, İspanya’nın ve Müslüman Endülüs’ün kadim başkenti Toledo’ya (Tuleytula) hareket ediyoruz. Bir bütün olarak UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Toledo’da, şehrin en önemli ve en geniş meydanlarından biri olan Zocodover’i gördükten sonra İspanya’nın en önemli Hıristiyan merkezlerinden biri olan Toledo Katedrali’ni(dışarıdan) görüyoruz. Gezimiz şehrin Ortaçağ’dan kalma muhteşem sokaklarında Müslüman, Hıristiyan ve Yahudilerden kalma eserleri inceleyerek devam ediyor. İspanya’da yıkılmadan günümüze ulaşmış Endülüslülerden kalma ender mabetlerden biri olan Babu’l-Merdum (Crista la Luz) Mescidi’ni de gezdikten sonra yine Endülüs’ten kalma şehir surlarını ve Bisagra(Babu’s-suğra) Kapısı’nı görüyoruz. Ardından bir zamanlar Avrupa’nın en gelişmiş şehri olan Endülüs Emevi Devleti’nin başkenti Kurtuba’ya(Cordoba) doğru hareket ediyoruz. Yolda, Cervantes’in dünyaca meşhur romanı Don Kişot’a ilham veren yerlerden biri olan tarihi yel değirmenlerinde mola veriyoruz. Kurtuba’da akşam yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Dinlenmek üzere otelimize gidiyoruz.

  1. GÜN: (Cordoba-Sevilla)

Kahvaltının ardından Kurtuba gezimize başlıyoruz. Endülüs Emevi Devleti’nden kalma en önemli eserlerden biri olan ve kendine has mimari özellikleriyle dikkat çeken Kurtuba Camii’ni detaylarıyla geziyoruz. Kurtuba’nın kadim sokaklarında yapacağımız gezimizde kendinizi yüzyıllar öncesinde tarihi bir yolculuğa çıkmış hissedeceksiniz. Ardından tarihi Roma Köprüsü’nü, yine Romalılardan kalma Zafer Kapısı’nı gördükten sonra yüzyıllarca toprak altında kaldıktan sonra yakın zamanda yeniden ortaya çıkartılan Halife şehri Medinetü’z-Zehra’ya hareket ediyoruz. Bu gezimizi de tamamladıktan sonra Endülüs’ün diğer önemli bir şehri İşbiliyye’ye (Sevilla) hareket ediyoruz. İşbiliyye’de X. Alfonso Kanalı’ndaki tarihi köprüleri, Altın Kule’yi (dışarıdan) ve dünyanın en güzel meydanlarından biri olan İspanya Meydanı’nı gördükten sonra akşam yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Konaklama için otelimize ulaşıyoruz.

  1. GÜN: (Sevilla-Ronda-Granada)

Kahvaltı sonrasında İşbiliyye (Sevilla) gezimiz devam ediyor. İşbiliyye’nin en önemli tarihi eserlerinden biri olan Alcazar’ı (içeriden) ve eski Ulu Camii’nin temelleri üzerine bina edilen Katedrali (içeriden) geziyoruz. İspanyolların Giralda dedikleri Avrupa kıtasının bugüne ulaşan en eski minaresine çıkıp, İşbiliyye’ye manzarasını izliyoruz. Öğlen, tarihi ve doğal güzellikleriyle Endülüs’ün önemli bilim ve siyaset merkezlerinden biri olan ve diğer turlarda bulamayacağınız Ronda şehrine doğru hareket ediyoruz. Bir buçuk saatlik bir yolculuğun ardından Ronda’ya ulaşıyoruz. Muhteşem görüntüsüyle Puente Nuevo’yu, şehri ortadan ikiye ayıran doğal ve müthiş kanyonu, üzerine inşa edilen diğer köprüleri, seyir teraslarını ve İspanya’nın ilk boğa güreşi arenasını(içerden) ve müzesini gördükten sonra Gırnata’ya (Granada) doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği için restoranımıza geçtikten sonra otelimize yerleşiyoruz.

  1. GÜN:  (Granada)

Kahvaltıdan sonra, İslam sanatının en zirve eserlerinden biri olan El-Hamra Sarayı’nı ve meşhur Cennetü’l-Arif bahçelerini geziyoruz.  Şehir merkezinde Katedral’i (dışarıdan), Endülüs’ten kalma milyonlarca cilt kitabın yakıldığı Bib Ramble Meydanı’nı, Endülüs çarşısını ve tarihi hanı geziyoruz. Akşam yemeğine kadar misafirlerimize alışveriş yapmaları ve Gırnata’yı daha yakından görmeleri için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeğinde ise sizleri sürpriz konuklar ve özel bir mekan bekliyor olacak. Bu unutulmaz  akşamın ardından dinlenmek üzere Gırnata’ya dönerek otelimizde istirahat ediyoruz.

  1. GÜN:  (Granada- Valencia)

Kahvaltının ardından tarihi Albaicin mahallesine gidiyoruz. Burada, El-Hamra manzarasını izleyeceğimiz San Nicolas seyir terasında kısa bir molanın ardından, Gırnatalı Müslümanların büyük güçlüklerle yirmi yılda inşaatını tamamladıkları Granada Ulu Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ardından, Gırnata ’ya veda ediyor ve İspanya’da tarihte ilk defa Müslüman yerleşiminin başladığı Valencia(Belensiya) şehrine doğru yola çıkıyoruz. Valencia’da; Katedrali (dışarıdan), La Reina ve La Virgen meydanlarını, El Carmen mahallesini, Negrito Meydanı’nı, Baja Caddesi’ni ve Avrupa’nın ilk borsası olarak kabul edilen İpek Loncası’nı göreceğimiz gezimizin ardından akşam yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Konaklama Valencia’da.

  1. GÜN: (Valencia – Barcelona)

Sabah, kahvaltıdan sonra Valencia’ya şehrin en prestijli projelerinden biri olan Turia Parkı’nı da görerek veda ediyoruz. Gezimizin son durağı, heyecanla beklenen, Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Katalanların başkenti; Barselona’ya doğru yola çıkıyoruz. Barselona’ya ulaştıktan sonra gezimiz tüm hızıyla devam ediyor. İspanya Meydanı, bitmeyen kilise La Sagrada Familia Bazilikası(dışarıdan), ünlü mimar Gaudi’nin eserlerinin yer aldığı Güel Parkı’nı, Ramblas Bulvarı’nı ve Gotik Mahalle’yi göreceğimiz turumuzun sonunda unutulmaz İspanya turumuzu akşamında Barselona’daki GALA yemeğimizle taçlandırıyoruz. Gala yemeğimiz ardından konaklayacağımız otele geçiyoruz. Konaklama Barselona’da.

  1. GÜN: (Barcelona – İstanbul – Ankara)

Sabah, Barselona’daki son günümüzde unutulan hediyeler için tekrar alışveriş için serbest zaman veriyoruz sonra Montjuic Seyir Terasına çıkarak buradan Barcelona’ya veda ettikten sonra havaalanına doğru yola çıkıyoruz; PC470 sefer sayılı Pegasus uçuşu ile yerel saat 14:10-18:40 İstanbul Sabiha gökçen aktarması ile 20:50-21:55 Esenboğa havalimanında gezimiz son bulacaktır inşallah. Üç bey ile gezen bilir….

 

 

 

Tura dahil olan hizmetlerimiz;

Madrid şehir turu

Toledo şehir turu

Cordoba(Kurtuba) şehir turu

Ronda şehir turu

Granada(Gırnata) şehir Turu

Valencia(Belensia) şehir turu

Barcelona şehir turu

Programda belirtilen; ören yeri ve müze giriş ücretleri. (içerden)

Sabah-Öğle(lunch box Sandviç şeklinde)-Akşam olmak üzere toplamda 21 öğün helal yemek

Turist vergisi (Barcelona)

Klimalı modern araçlarla baştan sona tüm transferler

7 gece 4* otellerde konaklama (muhtemel otel listesi ektedir web den inceleyebilirsiniz)

Pegasus Havayolları Ankara-İstanbul-Madrid gider Barcelona-İstanbul-Ankara döner uçak biletleri

30.000. Euro teminatlı seyahat ve sağlık sigortası

Yurt dışı çıkış pulu

 

Hariç olanlar;

Rehber-Şöför bahşiş ücreti

Otel ve restoranlarda ekstralar,

Programda belirtilmeyen tüm hususlar.

 

Ücretler;

Çift kişilik odada kişi başı tur ücreti

Tek kişi oda farkı

 

4*Otellerimiz*

Madrid

Silken Hotel

Córdoba

Exe Conquistador Hotel

Sevilla 

Hotel Rey Alfonso

Granada

Abades Hotel

Valencia 

Senator Parque Hotel

Barcelona

Catalonia Hotel

* İlgili ülke partner anlaşması gereği muhtemel konaklanacak oteller olup olağan üstü hallerde sınıfı düşürülmemek kaydıyla değişiklikte gösterebilir.

 

Yeşil Pasaport sahiplerine VİZE yoktur.

Bordo pasaport sahiplerine kesin kayıt sonrası vize için ihtiyaç duyacakları belgeler temin edilecek olup arzu eden katılımcılar vize firmamıza hizmet bedeli karşılığında vize prosedürünü takip ettirebileceklerdir.


3269 Toplam Ziyaret 1 Bugün Ziyaret
Translate »