default-logo

BALKAN TURU 

6 Gece / 7 Gün

KOSOVA – MAKEDONYA – ARNAVUTLUK – KARADAĞ – BOSNA HERSEK

5 ÜLKE 

Üsküp – Priştine – Prizren – Kalkandelen – Manastır – Resne – Ohrid – Elbasan – Tiran- İşkodra – St. Stefan – Budva – Kotor – Trebinje – Poçitel – Blagay – Mostar – Prusac – Travnik – Saraybosna

20 Ekim 2021 S.Gökçen- Üsküp

26 Ekim 2021 Saraybosna-S.Gökçe

 

1.GÜN  İstanbul – Üsküp  20 Ekim 2021

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde Pegasus havayolları kontuarı önünde 05.30’da buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının PC 351 tarifeli seferi ile Saat: 07:50 Üsküp şehrine uçuş ve yerel saat 08:20’de Üsküp havalimanına varış. Makedonya’nın başkenti Üsküp’e hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Üsküp şehir turunda görülecek yerler arasında; Makedonya Meydanı, Zafer Takı, Taş Köprü, Arkeoloji Müzesi, Davut Paşa Hamamı, Kapan Han, Sulu Han, Kurşunlu Han, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murad Camii ve Gazi İsa Bey Camii bulunmaktadır. Şehir turu sonrası Türk Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda Türkiye’nin küçük bir prototipi olan çarşıda yöresel ürünler alabilir, meşhur treliçe tatlısını deneyimleyebilirsiniz. Ardından otele transfer, akşam yemeği Türk çarşısında alınacak olup konaklama oteldedir.

ROTA : Havalimanı – Üsküp çevre yerleşim gezileri  30 km.

2.GÜN Üsküp – Prizren – Priştine 21 Ekim 2021

Otelde alınan kahvaltı sonrası Prizren şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Prizren şehir turunda görülecek yerler arasında; Taş Köprü, Sinan Paşa Camii,  Prizren Çarşısı, Halveti Tekkesi, Gazi Mehmet Paşa Camii, Arasta Camii ve Prizren Kalesi bulunmaktadır. Tur sonrası Priştine’ye hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Sultan 1. Murad Türbesi’ni ve ön kısmında yer alan Müze’yi ziyaret ediyoruz. Ardından Priştine şehir turunda görülecek yerler arasında; Rahibe Teresa Katedrali, Fatih Sultan Mehmet Camii, 16. yy’de yapımına başlanıp 19. yy’de tamamlanan Yaşar Paşa Camii ve Tarihi Priştine Saat Kulesi bulunmaktadır. Tur sonrası Üsküp şehrine dönüş konaklayacağımız otele transfer akşam yemeğini Türk çarşısında alıyoruz konaklama oteldedir.

Rota: Üsküp – Priştine – Prizren – Üsküp 337 km (Ortalama yolculuk süresi sınır geçişine bağlı olarak 5 saat 30 dk.

3.GÜN Üsküp – Kalkandelen – Ohrid  22 Ekim 2021

Otelde alınan kahvaltı sonrası ilk olarak Kalkandelen’e hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Rumeli’ye has bezemeli camiilerden olan Alaca Camii’ni ziyaret edeceğiz. Ziyaret sonrası Ohrid şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Ohrid şehir turunda görülecek yerler arasında; Tarihi Çınar Meydanı, Ali Paşa Camii, Halveti Tekkesi, Ohrid İncileri ile ünlü Eski Çarşı, Kağıt Üretim Atölyesi, St. Sofya Kilisesi, Amfi tiyatro, Safranbolu evlerine benzeyen konaklar ve Ohrid Gölü bulunmaktadır. Şehir turu sonrası Ohrid Çarşısı’nda vereceğimiz serbest zamanda meşhur inci alışverişi yapabilir, yapacağımız tekne turunda Ohrid’in doğasını keşfedebilirsiniz. Günün sonunda konaklayacağımız otele transfer akşam yemeğinin alınmasının ardından konaklama oteldedir.

Rota: Üsküp – Kalkandelen – Ohrid  177 km (Ortalama 3 saat)

4.GÜN Ohrid – Elbasan – Tiran – İşkodra 23 Ekim 2021

Otelde alınan kahvaltı sonrası Osmanlı’nın Arnavutluk topraklarında ilk ayak bastığı şehir Elbasan’da görülecek yerler arasında:  kentin simgesi yine bir Osmanlı yapısı olan ve 16. yüzyıl tarihli, halen orijinalliğini koruyan Saat Kulesi. Osmanlı dönemi yapıları Namazgâh, Tarihi Kale, Kral Cami (Sultan Cami) ve Nazire Cami başlıca gezilecek yerleri arasında… Ardından Tiran şehrine hareket ediyoruz. Tiran şehir turunda görülecek yerler arasında: Parlamento Binası, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, İskender Bey Meydanı, Osmanlı miraslarından Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi ve Ulusal Müze bulunmaktadır. Tur sonrası serbest zaman verilecektir. Konaklama ve akşam yemeği oteldedir.

Rota: Ohrid – Elbasan – Tiran – İşkodra 237 km ortalama 5 saat yol mesafesi vardır

 

5.GÜN  İşkodra – Bar – Budva- Kotor – Trebinje 24 Ekim 2021

Otelde alınan kahvaltı sonrası Bar şehrine hareket yapacağımız şehir turu sonrası Bir sonraki durağımız Budva şehri… Yol üzerinde 15. yüzyıldan kalma müstahkem bir köy iken şuan Aman resorts grubuna verilmesi sonucu muhteşem bir ada & otel siluetine sahip olan Sveti Stefanı panoramik olarak göreceğimiz noktada fotoğraf molası veriyoruz. Mola sonrası Budva şehrine hareket ediyoruz. Yürüyüş şeklinde yapacağımız turda: Eski Şehir merkezi ve Lüks yatların bulunduğu Budva Marina bölgesini görüp ; şehri keşfetmeniz için serbest zaman vereceğiz Kotor şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız turumuzda; Şehrin sembolü haline gelmiş Tarihi Saat Kulesi, Ordu Meydanı, Utanç Sutunu, St. Tripun Katedrali ve St. Nicholas Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Konaklayacağımız otele transfer akşam yemeği ve konaklama oteldedir.

Rota: İşkodra – Bar – Budva- Kotor – Trebinje 192 km (Ortalama 4 saat yolculuk süresi bulunmaktadır)

  

6.GÜN Trebinje – Poçitel – Mostar – Blagay – Konjic- Saraybosna 25 Ekim 2021

Otelde alınan kahvaltı sonras ilk olarak  Poçitel şehrine hareket ediyoruz. Osmanlı’nın Askeri ve mimari dehasının eşsiz bir örneği olan Poçitel’de görülecek eserler arasında: Yapımı 14.yy dayanan Poçitel Kalesi, Saat Kulesi ve Poçitel Camii bulunmakta… Ardından ismini ‘Mostari’ adlı şehrin koruyucularından alan Mostar’a hareket ediyoruz varışla beraber yapacağımız şehir turunda görülecek yerler arasında: Mimar Hayrettin tarafından yapılan Tarihi Mostar Köprüsü, Köprü üzerinde askeri amaçla tasarlanmış Halebiye ve Tara Kuleleri, 1618 yılında inşa edilmiş Koski Mehmet Paşa Camii, Şehrin Hamisi Karagöz bey adına yaptırılan Camii ve Tarihi Mostar Çarşısı bulunmakta. Çarşıda  vereceğimiz serbest zamanın ardından Bosna Hersek’in Müslümanlığa geçişinde büyük etkiye sahip bu yerleşim yerinde Blagay Tekkesini ziyaret edip , Buna Nehrinde serbest zaman veriyoruz. Blagay turu sonrası Saraybosna şehrine hareket yol Konjic köprüsünde durup meşhur köprüye karşı kahvelerimizi içeceğiz…Akşam yemeğini Başçarşıda alacağız konaklama oteldedir.

Rota: Trebinje – Poçitel – Mostar – Blagay – Konjic- Saraybosna 287 km ortalama 4.5 saat sürmektedir.

 

7.GÜN Saraybosna – Vrelo Bosna – Yaşam Tüneli –  26 Ekim 2021

 HavalimaıOtelde alınan kahvaltı sonrası ilk olarak 1992-1995 yılları arasında  Bosna Katliamının izlerini yaşayacağımız Savaş Tüneli’ni ziyaret edeceğiz. Ardından İğman Dağları eteklerinde bulunan Saraybosna’nın su kaynağı Vrelo Bosna milli parkına hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yeşilin her tonunu bir arada bulabileceğiniz, dereler, şelaleler ve göletlerden oluşan inanılmaz güzellikte doğal bir park olan Vrelo Bosna’da vereceğimiz serbest zamanda doğayı keşfedip ; birbirinden güzel resimler yakalayabilirsiniz. Doğa turumuz sonrası Saraybosna şehrine dönüş rehberimizin belirleyeceği saate kadar alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Günün sonunda havalimanına transfer oluyoruz . Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının PC 294 tarifeli seferi ile saat:18:00  İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 20:45’de İstanbul’a varış. Bir başka seyahatinizde görüşmek  üzere…

Rota: Saraybosna – Vrelo Bosna – Yaşam Tüneli – Havalimanı 50 Km (1.5 saatlik yol bulunmaktadır)

 

 

ÜCRETE DAHIL OLAN HIZMETLER

v  İstanbul – Üsküp gidiş- Saraybosna İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri.

v  Gruba özel araçlar ile ulaşım hizmetleri

v  Sabah Kahvaltıları ve Akşam yemekleri

v  Tur boyunca profesyonel rehberlik hizmetleri

v  Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri

v  Programda belirtilen tüm turlar

v  Blagay tekkesi giriş ücretleri

v  Kotor şehri giriş ücreti

v  Vrelo Bosna giriş ücretleri

v  Yaşam Tüneli giriş ücretleri

v  Gümrük ve şehir vergileri

 

ÜCRETE DAHIL OLMAYANLAR

v  Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)

v  Öğle yemekleri

v  İsteğe bağlı Sigorta Ücreti

v  PCR testleri

 

 

 

 

AŞI VE PCR TEST HAKKINDA

Balkanlar turu için tüm misafirlerin iki doz aşısını olması durumunda e-nabızdan alacakları aşı kartlarını göstermesi yeterlidir. İki doz aşını olan misafirlerden PCR testi istenmemektedir. Aşı kartı bulunmuyor ve ise Uçuştan 72 saat kala PCR testi zorunludur. Pandemi sebebi ile ülkelerin giriş ve çıkışlarındaki durumlar değişkenlik gösterebilmektedir. Türkiye dönüşünde iki doz aşısı bulunanlardan PCR testi istenmemektedir.  2 doz aşısı bulunmayan misafirlerden 72 saat kala PCR testi veya son 48 saat kala hızlı antijen testi istenmektedir.

Not :   1 PCR testi şuan için 20 EURO dur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

259 Toplam Ziyaret 1 Bugün Ziyaret
Translate »