default-logo
Seyahat Tarihi: AÇIK TARİHLİ TURLAR
Yer: AVUSTURYA-MACARİSTAN

AVUSTURYA-MACARİSTAN TUR PROGRAMI

VİYANA & BUDAPEŞTE TUR PROGRAMI

1.GÜN: İstanbul-Budapeşte

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Üçbey Turizm kontuarında Sabah saat 06.50’da buluşma.Türk Havayollarının tarifeli uçağı ile saat 08.50’de Budapeşte’ye uçuş, 09.50’da varış. 145 yıl Osmanlı hâkimiyetinde kalan Nazlı Budin’i tanıyacağımız şehir turunda Kanuni’nin emri ile irşat için Budin’e gönderilen ve burada şehit düşen Gülbaba Türbesi’nin ziyareti. Şehirdeki nadir ayakta kalabilen Osmanlı eserlerinden Sokullu Hamamı, Macaristan’ı kuran Macar Beyleri’nin heykellerinin süslediği Kahramanlar Meydanı, Tuna üzerindeki Budapeşte’nin gerdanlıklarından Elizabeth ve Zincirli Köprüleri’nin görülmesi. Budin Kalesi ile içindeki Matyaş Kilisesi, Kütüphane ve Budin savunmasının son şehidi Abdi Paşa’nın kabrinin ziyaret edilmesi. Gellert (Gürzü İlyas) Tepesi ardından akşam yemeği, konaklama.

2.GÜN: Budapeşte-Viyana

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra Viyana’ya hareket Avrupa’da zarafetin müzik ve mimari ile dantel gibi bir doku oluşturduğu Viyana’da görkemli gotik mimarisi ile Osmanlı’ya karşı zaferin bir simgesi olarak inşa edilen ve Viyana önünde Osmanlı’nın bıraktığı toplardan dökülerek çanlarının imal edildiği şehir merkezindeki Stephan Katedrali, ünlü Viyana Operası, Hofburg ve Belveder Sarayları’nın dıştan görülmesi. Sanat eseri bahçe mimarisine haiz yazlık Schonburnn sarayının bahçelerinin gezilmesi. İlginç mimarisi ile turistlerin vazgeçilmez uğrak yerlerinden Hunderwasser Binası, Tuna kenarındaki camii, Türk Şansı Parkı ve içindeki güzel çinileri İle Osmanlı Çeşmesi’nin görülmesi. II.Viyana Kuşatması’nda Osmanlı’nın Otağ-ı Hümayun’u kurduğu Kahlenberg Tepesi’nden Viyana’nın seyredilmesi ardından akşam yemeği Budapeşte ye hareket konaklama.

3.GÜN: Sentedre-Vişegrad-Estergon

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra tam gün turumuz için hareket. El işlemesi masa örtüleri, hediyelik eşyaları ile ünlü Sentendre’de alışveriş molası. Tuna’ya hâkim bir tepedeki Vişegrad kalesinin gezilmesinin ardından Macaristan’ın ilk başkenti ve halen dini merkezi olan Estergon’a geliş. Kralların taç giydiği Macaristan’ın en büyük katedralinin ve stratejik konumu dolayısı ile Kanuni tarafından fethedilen ve Osmanlı tarihinde büyük önemi olan ve Estergon Kalesi’nin gezilmesi Kale burçlarından Slovakya’nın seyredilmesi.Ardından Budapeşte’ye hareket akşam yemeği konaklama.

4.GÜN: Budapeşte-İstanbul

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılış. Tuna’daki tekne gezimizde zarif mimarisi ile Parlamento Binası, görülmesi, ardından Budapeşte Havalimanı’na geliş. Türk Havayolları uçağı ile saat 10.50’de İstanbul’a uçuş ve 13.45’de varış.

AÇIKLAMA

Bu Tur Grup Bazlı Çalışılmaktadır.

NOT: Birleşmiş Milletler Kararı ile gidilecek olan destinasyonun savaş ve doğal felaket halinde olması, gezinin bir başka tarihe -program ve fiyat aynı kalmak kaydıyla-ertelenmesini mecbur kılacaktır, acenta ve yolcu bu kararı peşinen kabul eder. 

YouTube’den Üçbey Turizm’in Videolarına erişmek için Abone Ol!

569 Toplam Ziyaret 1 Bugün Ziyaret
Translate »