default-logo
Seyahat Tarihi: AÇIK TARİHLİ TURLAR
Yer: DUBAİ - SHARJAH - ABUDABİ

3EMİRLİK

SHARJAH – DUBAİ  – ABUDABİ

ÜÇ EMİRLİK TURU

5 gece  6 gün

 

KALKIŞ VARIŞ TARİH
Ankara Sharjah
Dubai Ankara

1.GÜN

Ankara Esenboğa havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde 09:00’da buluşuyoruz. İkramlı büyük gövde Mahan air gündüz uçuşu ile 11:00-15:30 (yerel saat) Tahran aktarmalı 18:10-20:30 Dubai Uluslararası Havalimanına iniyoruz. Dubaide alacağımız Akşam yemeği sonrasında Sharjahdaki 4* Delüks otelimize istirahat için geçiyoruz.

2.GÜN

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Dünya İslam Kültür başkenti seçilen Sharjahta 1000’e yakın farklı mimarideki caminin yanı  sıra ; İslam medeniyetleri müzesi, heritage(eski şehir), denizcilik müzesi, Okyanus Akvaryumu müzesiyle şehrin önemli merkezlerinin de görüleceği bu turla az bilinen 3.büyük emirliği gezerek yakından tanıma fırsatı bulacaksınız. Cuma namazımızı da arap mimarisinin farklı tarzında yapılmış El-Nahyan camii’nde eda ederek otelimize geçiyoruz. Sakın bugün öğle yemeği yemeyin çünkü adrenalin dolu Safari Turunda rahatsız olabilirsiniz. Otelimize gelen 4×4 jipler bizleri alarak uçsuz bucaksız çölde adrenalin dolu bir safari turuna çıkartıyor, sonrasında ise günbatımını izleyerek açık büfe yemek ve çeşitli animasyonlarla çölde geceyi geçireceğimiz özel kamp’a geçiyoruz. Unutulmaz gecenin ardından tekrar 4×4 jiplerimizle otelimize geçerek istirahat ediyoruz.

3.GÜN

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası 7 Emirliğin en büyüğü olan Dubai şehir turuna başlıyoruz. Dubainin farklı bölgelerini içeren bu detaylı şehir turumuz palmiye adasıyla başlayıp, 7 yıldızlı otel Burj Al-Arab sahilinden devam ederek, altın ve baharatçılar çarşısının bulunduğu eski şehir Deira bölgesinde nihayet buluyor. 3-4 saat süren detaylı turumuzdan sonra Ortadoğu’nun en büyük Alışveriş festivali Dubai Fest kampanyalarından yararlanarak Dubai’nin en meşhur ve uygun fiyata ürün bulabileceğiniz alışveriş merkezlerinin de ziyaret edileceği alışveriş turu ile günümüzü tamamlıyoruz. Akşam yorgunluğumuzu atmanın en güzel yolu, 13km’lik Dubai kanalında klasik ağaç teknelerle yapılan 2 saatlik gezi esnasında açık büfe yemeğimizi Dubai’nin tüm ihtişamını seyrederek alıyoruz. Gün bitiminde istirahat için otelimize geçiyoruz.

4.GÜN

Otelimizde alacağımız geç kahvaltı sonrası öğlen Başkent Abudabi’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik bir seyahat ile ulaşacağımız bu emirlikte resmi daireler yanı sıra petrol tesisleri ve üniversiteler dikkatimizi çekiyor. Onlarca adacıktan oluşan bu emirlik turumuzu ismini 7 Emirliği birleştiren ilk başkanlarından alan Dünyanın 7.büyük Camii Zayed Al Nahyan camii ziyareti ve havanın kararmasıyla buradaki muhteşem lazer şovunu izleyerek taçlandırıyoruz. Alacağımız akşam yemeği sonrası otelimize dönüyoruz.

5.GÜN

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası 3 Emirliği gezdikten ve artık çevreyide yeterince tanıdıktan sonra nihayet Serbest Gün. Valizlerimizi otobüsümüze yerleştirdikten sonra çıkış yaptığımız otelden ayrılıyoruz. Dubai merkezde bırakacağımız grubumuz; tercihlerine göre bağımsız hareket ederek dileyenler bu son günü alışveriş ile, dileyenler denize girerek dileyenlerde ekstra alabilecekleri turlarla değerlendirebilirler. Akşam 18:00’de Dubainin en Meşhur Türk lokantası İstanbul Restorantta tekrar bir araya geliyoruz. Son dönüş günümüzde artık özlediğiniz Türk mutfağını İstanbul restorantta alacağımız leziz menüyle çok uzaklarda hatırlıyoruz. Yemekten sonra klasik bardakta Türk çayının özlediğimiz tadını çıkartıp dönüş yolculuğu için Havalanına transferimizle, bagaj ve pasaport işlemleri sonrasında saat 22:00’da Mahan Havayollarıyla yalancı cennet Dubai’ye veda ediyoruz.

6.GÜN

00:30 – Tahrana iniyoruz, burada dileyen yolcularımız Mahan Havayolu trasferlerine özel 2 saat VİP_Louc Salonunu kullanarak sınırsız içecek ve ikramlardan yararlanabilirsiniz. Burada biraz dinlenip Duty free bölümünden alışveriş yaptıktan sonra direk Ankaraya hareket edecek uçağımız için ilgili kapıya geçiyoruz. Alandan  07:20 ayrılan uçağımız Ankara yerel saatiyle 09:00’da Esenboğa havalimanına inmiş oluyor. Unutulmaz anılarla dolu döndüğümüz bir seyahatimiz daha sona ererken bir başka destinasyonda tekrar karşılaşmak dileğiyle,

ÜÇ bey ile gezenbilir…. diyoruz.

Ücrete Dahil olan Tur paketleri ve hizmetlerimiz;

*Sharjah Şehir Turu

*Abudabi Şehir Turu

*Dubai Şehir Turu

* Safari turu / Akşam Yemekli

* Tekne ile Dubai Kanal turu / Akşam yemekli

* Dubai Fest Alışveriş turu

* 4 kahvaltı 5 akşam yemeği (9 öğün)

* Yurt dışı Çıkış harcı

* Uluslararası Sehayat ve sağlık sigortası

* Mahan Air uçak bileti(ücretsiz yemek ve ikram servisli havayolu)

* BAE vizesi gereksinimi olan yolculara vize hizmeti

Fiyata dahil olmayan hususlar;

  • Öğle yemekleri (Sıcak ülkelerde serbest bırakılmaktadır.)

  • Otel ve yemeklerde kişisel ekstralar

  • Turda belirtilmeyen her türlü husus 

YouTube’den Üçbey Turizm’in Videolarına erişmek için Abone Ol!

 

 

687 Toplam Ziyaret 1 Bugün Ziyaret
Translate »